Media: Sparing Śląska Wrocław mógł być ustawiony. Podejrzane karne [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

20 stycznia 2024, 15:47 • 2 min czytania 21 komentarzy

Sparingi polskich drużyn ustawiane? Nowe, nie znaliśmy – możemy skomentować. Jak informuje TVP Sport, mecz kontrolny Śląska na zgrupowaniu w Chorwacji mógł zostać ustawiony. Obie drużyny niespecjalnie chciały strzelać gole, pomocną dłoń wyciągnął do nich sędzia, który podyktował dwie dość dyskusyjne jedenastki.

Śląsk na przygotowania przed rundą wiosenną wybył do Chorwacji. Nie zdecydował się na popularną Turcję, tylko na kierunek, który nie będzie oblegany przez inne zespoły z polskiej ligi. – W Turcji lub Hiszpanii każdy klub z Ekstraklasy śledziłby nasze treningi, taktykę i prezentacje nowych zawodników – wyjaśnił David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Jeśli chodzi jednak o sparing z Hajdukiem Split… no właśnie. Oceńcie właściwie sami, czy dwie jedenastki z drugiej połowy były słuszne. Czy arbiter popełnił błąd, czy powinien użyć gwizdka?

Rzut karny dla Śląska:

Rzut karny dla rywali:

Według Mateusza Migi, który jako pierwszy o tym poinformował, sparing lidera Ekstraklasy został ustawiony przez sędziów. Wynika to choćby z zachowania graczy internetowych, którzy masowo obstawiali, że po przerwie padną co najmniej trzy bramki. I tak się skończyły zawody, wynikiem 3:1.

Czy doczekamy się wyjaśnienia w tej sprawie? Pewnie ktoś to weźmie pod lupę, ale historia pokazuje, że takie wydarzenia z meczów sparingowych nie są priorytetowo traktowane przez odpowiednie organy.

WIĘCEJ O USTAWIONYCH MECZACH:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.