Napoli na kolanach. Kryzys trwa w najlepsze [WIDEO]

07 stycznia 2024, 17:18 • 2 min czytania 1 komentarz

Napoli przegrało siódme ligowe spotkanie w tym sezonie. W tym momencie plasuje się na odległej dziewiątej pozycji w tabeli Serie A. Po 19. kolejkach traci już 20 punktów do lidera. Tym razem mistrz Włoch zebrał oklep na wyjeździe od Torino. Drużyna Karola Linettego wygrała 3:0.

Kolejny słaby mecz Napoli, choć pierwsza połowa nie zwiastowała klęski. Mistrz Włoch miał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować i tuż przed zejściem na przerwę dostał gola do szatni. Na drugą część spotkania już nie wyszedł Piotr Zieliński, który miał na koncie żółtą kartką. W jego miejsce pojawił się Pasquale Mazzocchi, który dwa dni temu przyszedł do Napoli. Neapolitańczycy zapłacili za niego trzy miliony euro Salernitanie,

Mazzocchi nie będzie mile wspominał tego debiutu. Cztery minuty po wejściu na plac gry, zobaczył czerwoną kartkę. Całe szczęście, że zawodnikowi Torino nie stała się większa krzywda, bo wejście 28-letniego Włocha wyglądało niebezpiecznie.

Chwilę później Nikola Vlasić strzałem zza pola karnego pokonał Mereta i Torino prowadziło już 2:0, mając mecz pod całkowitą kontrolą. Podopieczni Mazzarriego byli bezradni. Gospodarze dochodzili do kolejnych sytuacji bramkowych i ostatecznie wygrali tylko 3:0. Poniżej bramka Alessandro Buongiorno, który ustalił końcowy wynik spotkania.

Torino wygrało pierwszy raz z Napoli od marca 2015 roku. Karol Linetty cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Podopieczni Ivana Juricia zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli Serie A i tracą tylko jedno oczko do Napoli.

Torino – Napoli 3:0 (1:0)