Pudło Chelsea stało się prezentem dla Wilków. Wigilijna porażka The Blues

24 grudnia 2023, 16:03 • 2 min czytania 5 komentarzy

Jeśli mówimy o meczach w Wigilię Bożego Narodzenia, myślimy o jakichś egzotycznych ligach pokroju Hong Kongu czy Gwatemali. W tym roku władze Premier League sprawiły prezent swoim kibicom, organizując mecz właśnie w tym dniu. Piłkarze Chelsea nie byli tak łaskawi dla swoich fanów, przegrywając z Wolverhampton.

Sytuacja, w której Premier League gra w Wigilię Bożego Narodzenia, wydarzyła się dopiero drugi raz w historii rozgrywek. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 1995 roku. Leeds United pokonało wtedy Manchester United 3:1. Tym razem nie było tylu goli.

Ale jak mogły padać, skoro w sytuacji trzech na bramkarza Chelsea spudłowała. Gdy otrzymujesz taki prezent od rywali, a konkretnie Raheema Sterlinga nie możesz go zmarnować. I nawet jeśli angielski skrzydłowy zaliczył później asystę, to i tak zostanie zapamiętany tylko z tego. Wolverhampton wykorzystało bowiem w drugiej połowie niemoc The Blues, strzelając gola tuż po przerwie. Drugi cios w samej końcówce wyprowadził Matt Doherty i było po meczu.

Dzięki temu zwycięstwu Wolverhampton zrównało się punktami w lidze z Chelsea.

Wolverhampton – Chelsea 2:1 (0:0)

Bramki: Lemina 51′, Doherty 90+3′ – Nkunku 90+9′