Oficjalnie: Manchester City ukarany grzywną

redakcja

Autor:redakcja

18 grudnia 2023, 22:38 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Manchester City ukarany grzywną

Kara została wyceniona na 120 tysięcy funtów. To efekt nieodpowiedniego, zdaniem ligowych władz, zachowania zawodników Obywateli podczas niedawnego spotkania z Tottenhamem.

Reklama

Z tej okazji zostało wydane oficjalne oświadczenie, wystosowane przez The Football Association:

Manchester City został ukarany grzywną w wysokości 120 tysięcy funtów po tym, jak jego gracze otoczyli sędziego podczas meczu Premier League przeciwko Tottenhamowi Hotspur w niedzielę 3 grudnia. Przedstawiciele klubu przyznali, że nie dopilnowano tego, aby zawodnicy zachowywali się w sposób właściwy w 94. minucie spotkania. Niezależna Komisja Regulacyjna nałożyła powyższą karę po przesłuchaniu stron.

Feralna sytuacja miała miejsce przy okazji rajdu Jacka Grealisha. Jego bramka oznaczałaby zwycięstwo ekipy z Etihad, bowiem w tamtym momencie stan rywalizacji wynosił 3:3. Arbiter spotkania, Simon Hooper, początkowo przyznał podopiecznym Pepa Guardioli przywilej korzyści, ale chwilę później odgwizdał faul.

Natychmiastowo został otoczony przez wieniec złożony z piłkarzy City, głośno dających do zrozumienia swoją niezgodę z arbitrem.

Reklama

W wyniku spotkania z Tottenhamem The Citizens utracili pozycję lidera Premier League.

WIĘCEJ O ANGIELSKIM FUTBOLU:

Reklama

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank