Piękna bramka Nico Williamsa! Athletic Bilbao pokonuje Atletico [WIDEO]

16 grudnia 2023, 23:46 • 1 min czytania 0 komentarzy

Athletic Bilbao pokonał 2:0 Atletico Madryt w 17. kolejce ligi hiszpańskiej. 21-letni Nico Williams popisał się piękną bramką.

Gospodarze już od dłuższego czasu znajdują się w dobrej formie. Nie przegrali od siedmiu spotkań w lidze, co ustawiło ich na piątej pozycji w tabeli, z dorobkiem 32 punktów.

Początek spotkania potwierdził ich solidną dyspozycję i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, lecz wówczas świetną interwencją popisał się Jan Oblak. Mimo udanego początku, Athletic nie był w stanie objąć prowadzenia nawet po rzucie karnym w 36. minucie i do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. Wynik otworzył dopiero w 51. minucie Gorka Guruzeta strzałem z bliskiej odległości. Prowadzenie w 64. minucie podwyższył Nico Williams po pięknym trafieniu – młody napastnik przymierzył z ostrego kąta i podkręconym uderzeniem pokonał Oblaka.

Więcej trafień nie zobaczyliśmy. Podopieczni Diego Simeone po tym spotkaniu są na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Pierwsza Girona zgromadziła już 41 „oczek”.