Łakomy ocenia swój debiut w Lidze Mistrzów

16 grudnia 2023, 17:09 • 2 min czytania 3 komentarze

W środę kolejny Polak miał okazję zadebiutować w Lidze Mistrzów. W ostatniej kolejce rozgrywek w grupie trener Young Boys Berno wpuścił Łukasza Łakomego w 70. minucie spotkania z RB Lipsk. O wrażenia z tego „pierwszego razu” piłkarz szwajcarskiego klubu został zapytany podczas wywiadu z portalem Polsatsport.pl.

Polski piłkarz wszedł na ostatnie dwadzieścia minut i niedużo zabrakło, aby został bohaterem, bo po jego podaniu padł gol dla Szwajcarów. Sędzia ostatecznie odgwizdał spalonego. Po meczu, w którym drużyna z Berna przegrała na wyjeździe z faworyzowaną drużyną z Lipska 1:2, Łakomy był bardzo zadowolony ze swojej postawy podczas debiutu w tych elitarnych rozgrywkach: – Nie byłem w tym meczu anonimowy. Dostałem mnóstwo pozytywnych opinii. To dodatkowo buduje i motywuje do dalszej pracy. Szkoda, że w Lipsku nie udało się przynajmniej doprowadzić do wyrównania, bo były ku temu okazje.

Były piłkarz Zagłębia Lubin wrócił do gry po ponadmiesięcznej przerwie spowodowanej dość przypadkowym urazem odniesionym na treningu. W poprzednich dwóch meczach ligowych wchodził z ławki i za oba mecze zebrał dobre recenzje. Taka dyspozycja spowodowała, że trener Raphael Wicky postanowił sprawdzić Polaka na najwyższym europejskim poziomie.

Łakomy podczas wywiadu odniósł sie też do przenosin do szwajcarskiej ligi, która w ostatnich czasach nie była raczej oczywistym kierunkiem dla młodych Polaków próbujących swojego szczęścia za granicą. – Zdaję sobie sprawę, że były lepsze i gorsze momenty, jak choćby ta kontuzja. Przenosiny do Szwajcarii to była dla mnie bardzo dobra decyzja. Cieszę się, że tutaj jestem, bo widzę że robię postępy. Doskonale wiem, że stać mnie na jeszcze lepszą grę. Mam nadzieję, że wiosną tych minut spędzonych na boisku będę miał zdecydowanie więcej.

Drużyna Polaka aktualnie prowadzi w tabeli Swiss Super League. Po siedemnastu kolejkach ma 35 punktów i o cztery wyprzedza wicelidera z Zurychu. Young Boys zajęli też trzecie miejsce w swojej grupie Champions League i zagrają w wiosennej fazie play-off w Lidze Europy. Polak rozegrał w tym sezonie trzynaście spotkań w barwach szwajcarskiego klubu i strzelił dwa gole, mimo długotrwałej absencji spowodowanej kontuzją.