„Ciężko być młodszym bratem” – Trener Polonii Warszawa o rywalizacji z Legią

redakcja

Autor:redakcja

12 grudnia 2023, 00:45 • 1 min czytania

Reklama
„Ciężko być młodszym bratem” – Trener Polonii Warszawa o rywalizacji z Legią

Podczas poniedziałkowego programu „Weszłopolscy” na youtubowym kanale Weszło TV jednym z naszych gości był trener Polonii Warszawa Rafał Smalec. Zapytany był między innymi o rywalizację w przyszłości z Legią. Czy „Czarne Koszule” są w stanie konkurować z „Legionistami”? 

Reklama

Ciężko być młodszym bratem w rodzinie – odpowiedział trener Smalec na pytanie prowadzącego, czy jest miejsce dla dwóch mocnych klubów piłkarskich w stolicy. – Stać Warszawę na dwa kluby w Ekstraklasie. Kiedy my byliśmy w kryzysie, Legia bardzo urosła. Aktualnie kibicowsko budujemy nową tożsamość, ale to jest proces. – dodał szkoleniowiec Czarnych Koszul.

Przy wątku legijno-polonijnym rozmowa też zahaczyła o animozje kibicowskie między dwoma klubami warszawskimi. Trener Smalec powiedział m.in. że „przemoc fizyczna lub werbalna jest słaba. Rywalizacja powinna skupiać się na aspekcie sportowym i dałaby szanse rozwoju klubom, ale też miastu.

Trener Rafał Smalec prowadzi Polonię Warszawa od 1 lipca 2021 roku, a w 2023 wprowadził swoją drużynę do I ligi.

Reklama

 

WIĘCEJ O I LIDZE:

 

FOT. NEWSPIX

Reklama

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
1
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank