Brutalny mecz w La Liga dla Getafe

08 grudnia 2023, 23:59 • 2 min czytania 6 komentarzy

Kiedy w meczu piłkarskim jest więcej kartek niż strzałów na bramkę to wiadomo, że piłki nożnej tu nie uświadczysz. W „najgorszym meczu w historii futbolu”, jak nazwał go komentator Canal + Sport Tomasz Ćwiąkała, Getafe wygrało z Valencią 1:0.

16. kolejka La Liga rozpoczęła się od starcia dwóch sąsiadów w tabeli. Dziesiąte Getafe podejmowało dziewiątą Valencię. Co ciekawe, obie drużyny miały taką samą liczbę punktów i stosunek bramek. I tak ten mecz w wyrównany sposób się też układał. Długo wydawało się że nie będzie rozstrzygnięcia i status quo między tymi drużynami zostanie utrzymany. Ale w 87. minucie były piłkarz Realu Madryt, Borja Mayoral przechylił szalę na stronę klubu z przedmieść hiszpańskiej stolicy.

Obie drużyny zamiast grać w piłkę prześcigały się za to w coraz brutalniejszych faulach. Już w 50. minucie Gabriel Paulista z Valencii wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Obie drużyny w całym meczu popełniły 29 fauli, piłkarze obejrzeli trzy czerwone kartki i pięć żółtych. Oddali tylko siedem strzałów na bramkę. Tyle właśnie mieliśmy w tym meczu piłki w piłce. Dramat.

W pierwszym składzie Valencii wybiegł na murawę Yarek Gasiorowski, Hiszpan z polskimi korzeniami, który coraz częściej pojawia się w składzie tego utytułowanego klubu. 18-letni talent wybrał grę w juniorskich reprezentacjach La Roja, mimo iż były przymiarki do powołania go do polskich kadr młodzieżowych.