Epicki comeback Manchesteru City w starciu z Lipskiem

28 listopada 2023, 23:23 • 1 min czytania 2 komentarze

Manchester City odwrócił losy meczu z drużyną RB Lipsk, wygrywając 3:2 po trafieniu Juliana Alvareza. Ekipa Pepa Guardioli popisała się niezwykłą wolą walki, zdobywając wszystkie bramki w drugiej połowie meczu.

Najprościej mówiąc, był to więc popularny „łamak”. Po 45. minutach, zespół „The Citizens” schodził do szatni przy wyniku 0:2 (obie bramki dla Lipska zdobył belgijski snajper, Lois Openda). W drugiej odsłonie meczu mistrzowie Anglii powstali jednak z kolan – najpierw do siatki trafił nie kto inny jak Erling Haaland (54. minuta), a następnie Phil Foden (który miał swój udział przy każdej z trzech bramek) i Julian Alvarez.

Dzięki temu, Manchester City zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Drugi w tabeli Lipsk posiada aż sześć punktów straty.