Reprezentacja Polski U-17 z wysoką porażką z Senegalem. Mecz przerwano w pierwszej połowie [WIDEO]

14 listopada 2023, 11:52 • 2 min czytania 4 komentarze

Reprezentacja Polski do lat 17 mierzyła się z Senegalem na mistrzostwach świata w Indonezji. Spotkanie było przerwane w 38. minucie ze względu na ciemne chmury nad stadionem, lecz gra została już wznowiona. Ostatecznie Biało-Czerwoni przegrali 1:4. Po dwóch meczach podopieczni Marcina Włodarskiego nie zebrali nawet punktu. I najpewniej nie awansują do fazy pucharowej.

Mecz rozpoczął się dla nas źle. Już w 18. minucie straciliśmy bramkę po strzale Idrisssa Gueye, który wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora. Później było jeszcze gorzej, ponieważ w okolicach 30. minuty Dominik Szala próbował przeciąć podanie przeciwnika, kierując w efekcie piłkę do własnej bramki.

Chwilę później nad stadionem bardzo się zachmurzyło, na co zareagował sędzia główny, wysyłając obie ekipy do szatni. Spotkanie ostatecznie zostało wznowione, lecz w pierwszej połowie nie padło już więcej bramek.

W drugiej połowie rywali trafili jeszcze dwukrotnie. Mecz z hat-trickiem zakończył Gueye. Dla Polski honorowe trafienie zapisał grający dla rezerw Zagłębia Lubin Marcel Reguła. Po dwóch meczach Polacy zamykają grupę. Przegraliśmy oba mecze, najpierw z Japonią (0:1).

Następny mecz reprezentacji U-17 odbędzie się 17 listopada o godzinie 10:00, zmierzymy się wówczas z Argentyną. Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze ekipy z grupy oraz cztery najskuteczniejsze, które na koniec zajmą trzecie miejsca.