Skandal w polskiej kadrze U-17. Czterech zawodników wyrzuconych za alkohol

redakcja

Autor:redakcja

06 listopada 2023, 08:45 • 1 min czytania

Reklama
Skandal w polskiej kadrze U-17. Czterech zawodników wyrzuconych za alkohol

Czterech piłkarzy reprezentacji Polski do lat 17 złamało regulamin kadry i zostało z niej wyrzuconych. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał PZPN.

Reklama

W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski – napisał w oficjalnym oświadczeniu Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski U-17 przebywa obecnie na zgrupowaniu przed mistrzostwami świata w Indonezji. Dla czterech piłkarzy właśnie się ono zakończyło. Oskara Tomczyka i Filipa Wolskiego z Lecha Poznań, Jana Łabędzkiego z ŁKS Łódź  i Filipa Rózgę z Cracovii przyłapano w stanie wskazującym spożycie alkoholu. Dla nich mundial się już zakończył.

Pierwsze spotkanie reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Włodarskiego rozegra w mistrzostwach świata 11 listopada. Rywalem biało-czerwonych na indonezyjskich boiskach będzie Japonia.

WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank