Młody Polak błysnął na włoskich boiskach. Mateusz Łęgowski zaliczył asystę w Coppa Italia [WIDEO]

31 października 2023, 19:26 • 1 min czytania 2 komentarze

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem rozgrywania meczów w krajowych pucharach. Z tego powodu obserwujemy też to, co dzieje się we Włoszech. A tam Mateusz Łęgowski zaliczył swoją premierową asystę w nowych barwach.

Mateusz Łęgowski w połowie sierpnia trafił do Salernitany z Pogoni Szczecin. Od tego momentu regularnie zbiera występy w Serie A, których ma już dziewięć na koncie. Dziś znalazł się w wyjściowej jedenastce Salernitany na mecz Coppa Italia z drugoligową Sampdorią. I w tym spotkaniu już zaprezentował istotny przebłysk.

Polak już w 28. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Chukwubuikemy Ikwuemesiego. Mateusz Łęgowski zagrał w pole karne — między nogami jednego z przeciwników — i to podanie sprawiło, że Ikwuemesi ustawił sobie piłkę do strzału, który ostatecznie dał Salernitanie gola na 1:0.

Trwa druga połowa spotkania. W tym momencie Salernitana prowadzi z Sampdorią 2:0.