Tchouameni doznał kontuzji w El Clasico. Czeka go długa przerwa

29 października 2023, 16:59 • 2 min czytania 0 komentarzy

Real Madryt pokonał FC Barcelonę w sobotnim El Clasico, ale okupił to zwycięstwo kontuzją ważnego zawodnika. Królewscy poinformowali, że w najbliższym czasie będą musieli sobie radzić bez Aureliena Tchouameniego.

Sobotni klasyk nie zawiódł. Spotkanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie było niezwykle emocjonujące i wyrównane, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt 2:1. W pierwszej połowie nic na to nie wskazywało, bo znacznie lepsza była Barcelona i to właśnie ekipa gospodarzy strzeliła pierwszą bramkę. Druga część spotkania należała już jednak do Królewskich, a w zasadzie do Jude’a Bellinghama, który zdobył dwie bramki i dał zwycięstwo swojej drużynie.

Niestety w niedzielę okazało się, że sobotnie zwycięstwo będzie miało słodko-gorzki smak dla Carlo Ancelottiego. Real poinformował bowiem w niedzielę, że kontuzji w El Clasico doznał Aurelien Tchouameni. Na oficjalnej stronie klubu napisano, że u Francuza zdiagnozowano „niekompletne złamanie przewlekłe w śródstopiu lewej stopy”.

W oficjalnym komunikacie nie zamieszczono informacji o tym, jak długa przerwa może czekać pomocnika, ale hiszpańskie media są przekonane, że taki uraz wiąże się z nawet 8-tygodniową przerwą. Francuz miałby wrócić najwcześniej w połowie grudnia, co oznaczałoby, że opuści nawet dziewięć spotkań.

Tchouameni rozegrał w tym sezonie 14 spotkań w LaLiga i Lidze Mistrzów, w których zdobył jedną bramkę.