Przerwany mecz w Eredivisie. Piłkarz padł na murawę bez kontaktu z rywalem [WIDEO]

29 października 2023, 19:13 • 2 min czytania 3 komentarze

Do dramatycznych scen doszło w meczu 10. kolejki Eredivisie pomiędzy AZ Alkmaar a NEC Nijmegen. W 90. minucie spotkania Bas Dost padł na murawę bez kontaktu z rywalem i musiał być reanimowany.

W samej końcówce niedzielnego spotkania w Alkmaar gospodarze wychodzili z kontratakiem. W pewnym momencie zawodnik gości Bas Dost, który wracał pod własne pole karne, padł na murawę w okolicy środka boiska bez żadnego kontaktu z rywalem. Początkowo nikt tego nie zauważył, akcja była kontynuowana. Dopiero po chwili jako pierwszy do napastnika podbiegł jeden z obrońców AZ.

Mecz został przerwany. Szybko do piłkarza dobiegły służby medyczne, które musiały rozpocząć reanimację. Chwilę to trwało, zdjęcia z tego wydarzenia, które pojawiły się w mediach społecznościowych, napawały niepokojem, ale na szczęście szybko pojawiła się informacja, że wszystko jest w porządku. Holender został zniesiony z boiska na noszach, ale odzyskał przytomność i był w stanie się porzuszać, co potwierdził niedługo sam klub z Nijmegen za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Spotkanie nie zostało dokończone. W momencie przerwania rywalizacji Nijmegen prowadziło 2:1.