Karol Świderski z asystą, ale Charlotte odpadło z play-off [WIDEO]

26 października 2023, 10:06 • 2 min czytania 0 komentarzy

To koniec sezonu dla Karola Świderskiego, Kamila Jóźwiaka i Jana Sobocińskiego. Charlotte FC przegrało 2:5 z New York Red Bulls w 1/16 finału play-off MLS. Osłodą dla napastnika reprezentacji Polski była asysta.

Charlotte FC rzutem na taśmę awansowało do fazy play-off MLS, ogrywając Inter Miami. Pierwsza w historii przygoda The Crown z tym etapem rozgrywek zakończyła się jednak bardzo szybko. Już w 1/16 finału lekcję ekipie trzech Polaków dali piłkarze New York Red Bulls, którzy wygrali 5:2.

Charlotte niemal nie istniało w pierwszej połowie. Do przerwy dało sobie wbić trzy gole. Po niej gra The Crown wyglądała już lepiej, co zaowocowało dwiema zdobytymi bramki, ale to i tak nie wystarczyło na rozpędzone Byki. Oznacza to koniec sezonu dla Karola Świderskiego, Kamila Jóźwiaka i Jana Sobocińskiego. Osłodą dla napastnika reprezentacji Polski pozostaje asysta przy pięknym trafieniu przewrotką Kerwina Andresa Calderona Vargasa.

Świderski zakończył sezon z piętnastoma trafieniami i dziewięcioma asystami w 40 meczach. Jóźwiak pojawił się w siedmiu spotkaniach mniej. Strzelił w nich cztery gole i zanotował osiem ostatnich podań. Sobociński wystąpił w trzynastu starciach w MLS.