Zieliński: – Nie rozumiem tego, mamy dobrych zawodników, gramy u siebie, a boimy się Mołdawii

redakcja

Autor:redakcja

15 października 2023, 23:30 • 2 min czytania

Reklama
Zieliński: – Nie rozumiem tego, mamy dobrych zawodników, gramy u siebie, a boimy się Mołdawii

Coś nieprawdopodobnego. Reprezentacja Polski w dwumeczu z drużyną, która zajmuje 159. miejsce w rankingu FIFA, zdobywa tylko jeden punkt. Piotr Zieliński w rozmowie z „TVP Sport” przyznał, że sam jest w wielkim szoku, że aż tak ciężko się nam gra z Mołdawią. 

Reklama

Na pewno początek meczu był za bardzo nerwowy. Jak dostajesz tak szybko „gonga” to z takimi drużynami ciężko wygrać. Niestety, remisujemy, ale dla nas to jak porażka. Nie rozumiem tego, potrafimy grać w piłkę, mamy dobrych zawodników, a wychodzimy na własnym stadionie i boimy się Mołdawii. Nie rozumiem. Wyglądaliśmy przeciętnie – wyznał „Zielu”.

– Dzisiaj bardziej z tyłu grałem, pozycja środkowego pomocnika. Nie mam z tym problemu. Stwarzaliśmy sytuacje, ale gdzieś tej skuteczności zabrakło. Jak chcesz wygrać mecz, to trzeba te gole strzelać. Już chyba trzeci raz miałem okazję grać z Mołdawią i jest ciężko, bo dwa remisy i porażka. Nowy selekcjoner dał powiew świeżości. Widać to tez było w powołaniach. On w nas wierzy, a my chcemy się odwdzięczyć trenerowi. Chcemy pojechać na Euro, ale znowu komplikujemy sobie sytuację na własne życzenie. Dopóki mamy szanse pojechać to będziemy wierzyć. Trzeba zrobić wszystko, aby wygrać, a później liczyć żeby oni się potknęli – przyznał Zieliński.

W tym momencie Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie z dorobkiem 10 punktów i tracą jedno oczko do drugich Czechów. W ostatniej kolejce będziemy mierzyć się z naszymi południowymi sąsiadami, ale nawet zwycięstwo nie zapewni nam bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy, gdyż Czesi rozegrali od nas o jeden mecz mniej. Czeka ich jeszcze domowe spotkanie z Mołdawią.

CZYTAJ WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
0
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank