Czechy z niemałymi problemami, ale ograły Wyspy Owcze [WIDEO]

15 października 2023, 20:21 • 2 min czytania 1 komentarz

Reprezentacja Czech wygrała u siebie 1:0 z Wyspami Owczymi w meczu 8. kolejki grupy E eliminacji do mistrzostw Europy. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Tomas Soucek i to z rzutu karnego.

Trzy dni temu Czesi przegrali 0:3 na wyjeździe z Albanią. W niedzielę chcieli w dobrym stylu przed własną publicznością rozprawić się z Wyspami Owczymi. W pierwszej połowie ruszyli mocno do przodu, zdominowali rywali i stworzyli wiele znakomitych sytuacji do zdobycia gola – dwa słupki, a do tego kilka świetnych interwencji bramkarza oraz groźnych strzałów. Aczkolwiek nie byli w stanie wyjść na prowadzenie.

Jednak wydawało się, że to tylko kwestia czasu, kiedy Czesi przełamią defensywę Farerów. Po przerwie nasi południowi sąsiedzi nie wyglądali już tak dobrze w ofensywie. Tempo spotkania siadło, ale finalnie udało im się „wymęczyć” zwycięstwo. W 76. minucie Faero zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia podyktował karnego, a „jedenastkę” na gola zamienił kapitan Czechów Tomas Soucek.

Czechy – Wyspy Owcze 1:0 (0:0)