Estonia pokonana – reprezentacja Polski u21 przepchnęła zwycięstwo w Tallinnie

12 września 2023, 20:02 • 2 min czytania 18 komentarzy

Mamy to! Reprezentacja Polski u21 rozpoczyna eliminacje do Mistrzostw Europy od zdobycia sześciu punktów. Podopieczni Michała Probierza najpierw pokonali Kosowo (3:0), a następnie Estonię po ciężkim meczu w Tallinnie.

Wspomniane spotkanie rozpoczęło się jednak bardzo pozytywnie. Nasi rodacy zdecydowanie przeważali w pierwszych minutach gry, co zwiastowało grad bramek już w pierwszej połowie starcia. W 18. minucie meczu groźny strzał głową oddał Filip Marchwiński. Nieco później, znakomitym dryblingiem na skraju pola karnego popisał się Bartłomiej Kłudka, zakładając „kanał” jednemu z rywali.

Od tamtej pory, Estończycy zacieśnili swoje szyki, dzięki czemu mogli zejść do szatni z podniesionymi głowami (w dużej mierze ze względu na solidny występ bramkarza – Kaura Kivila, który niejednokrotnie ratował naszych przeciwników przed utratą bramki). Przez znaczną część rywalizacji reprezentacja Polski prowadziła grę, gospodarze skupiali się natomiast na kontratakach. Pomimo względnej kontroli nad spotkaniem, wraz z rozwojem wydarzeń zaczęło się robić coraz bardziej nerwowo. Sytuację uspokoił dopiero gol Filipa Szymczaka, który skierował piłkę do siatki w 81. minucie meczu. Była to jedyna bramka, jaką zobaczyliśmy dzisiaj na Lillekula Stadium.

Co może nas cieszyć, dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że pozostajemy liderami swojej grupy w eliminacjach do mistrzostw Europy. Oby tak dalej!

Estonia – Polska 0:1 (0:0)

• 1:0 – Filip Szymczak 81′

[avatar size=”original” align=”center” link=”