Debiutanckie trafienie Łukasza Łakomego dla Young Boys [WIDEO]

03 września 2023, 16:40 • 2 min czytania 5 komentarzy

Łukasz Łakomy zdobył debiutancką bramkę dla Young Boys. Dzięki jego trafieniu zespół z Berna pokonał Servette FC Genewa 1:0 w szóstej kolejce ligi szwajcarskiej.

Po transferze, na którym Zagłębie Lubin zarobiło 1,4 mln euro, do Young Boys Berno Łukasz Łakomy jest stopniowo wprowadzany do podstawowego składu. Rozegrał już pełne ligowe spotkanie, a w mijającym tygodniu otrzymał również szansę występu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Teraz ponownie pojawił się w wyjściowym składzie i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Łakomy zdobył swoją debiutancką bramkę już w drugiej minucie spotkania z Servette. Polski pomocnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z powietrza przy słupku. To trafienie ustawiło dalsze losy meczu, w którym nie padło więcej goli. 22-letni zawodnik grał natomiast do ostatniej minuty.

Dla Łakomego było to pierwsze trafienie w piątym meczu. Wcześniej zanotował jedną asystę. W pięciu kolejkach Young Boys zdobyło 11 punktów i plasuje się w czołówce ligi szwajcarskiej. Wystąpi również w fazie grupowej Ligi Mistrzów.