Waldemar Fornalik trenerem lipca w Ekstraklasie

redakcja

Autor:redakcja

08 sierpnia 2023, 15:23 • 1 min czytania

Reklama
Waldemar Fornalik trenerem lipca w Ekstraklasie

Waldemar Fornalik został wybrany na najlepszego trenera lipca w Ekstraklasie. Prowadzone przez niego Zagłębie Lubin zdobyło w tym miesiącu komplet punktów.

Reklama

PKO Ekstraklasa wystartowała 21 lipca i zdołała w tym miesiącu rozegrać dwie kolejki. Tylko trzy drużyny zdobyły w nim komplet punktów: Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin. Najlepszym trenerem za ten okres został jednak wybrany Waldemar Fornalik, który prowadzi Miedziowych, co jest uzasadnionym wyborem bowiem swoimi decyzjami bezpośrednio wpłynął na losy spotkań. Zarówno z Ruchem Chorzów, jak i Śląskiem Wrocław Zagłębie przegrywało 0:1 do przerwy. W drugich połowach Miedziowi odrabiali straty i przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść, m.in. dzięki trafionym zmianom.

Dla Fornalika to ósma nagroda dla trenera miesiąca. Sześć z nich otrzymał, pracując w Piaście Gliwice, jedno w Ruchu Chorzów, a ostatnia jest jego debiutancką w roli szkoleniowca Zagłębia. Tylko Marek Papszun otrzymał równie duże tych trofeów.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank