Lech poszedł na układ z Derby. Nie odzyska 1/3 kwoty za Jóźwiaka

redakcja

Autor:redakcja

02 sierpnia 2023, 17:24 • 2 min czytania

Reklama
Lech poszedł na układ z Derby. Nie odzyska 1/3 kwoty za Jóźwiaka

Rzecznik prasowy Lecha Poznań Maciej Henszel przekazał za pośrednictwem Twittera, że Kolejorz poszedł na układ z Derby County. Polski klub straci 1/3 kwoty, jaką ustalono w momencie sprzedaży Kamila Jóźwiaka do zespołu Baranów.

Reklama

Lech Poznań podpisał dokumenty i zakończył spór z Derby County w sprawie transferu Kamila Jóźwiaka. Ugoda zakłada zrzeczenie się przez nas ok. 1/3 kwoty transferowej, reszta została już uregulowana przez Anglików i sprawa została w ten sposób zakończona – napisał na Twitterze Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań.

We wrześniu 2020 roku Kamil Jóźwiak odszedł za 4,3 mln euro z Lecha Poznań do Derby County. Kwota odstępnego, jaką Barany miały zapłacić, została rozłożona na raty. Kilka miesięcy później angielski klub popadł jednak w poważne problemy finansowe. Nie miał odpowiedniej płynności i musiał pozbywać się zawodników. Nie dokonywał również opłat na czas, w tym raty za Jóźwiaka. Wtedy Lech wszedł na sądową drogę z Derby ws. uregulowania zaległości. Sprawa się jednak przeciągała i po trzech latach znalazła swój koniec.

Lech na sprzedaży Jóźwiaka zarobił w rzeczywistości ok. 2,9 mln euro. Skrzydłowy jest obecnie piłkarzem Charlotte FC, które w zeszłym roku pozyskało 25-latka za 2,36 mln euro.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank