Michał Kucharczyk zadebiutował w Uzbekistanie

01 sierpnia 2023, 19:40 • 1 min czytania 13 komentarzy

Michał Kucharczyk zadebiutował w uzbeckim Paxtakorze Taszkent. 32-letni skrzydłowy wystąpił w 1/8 finału krajowego pucharu.

Po wygaśnięciu umowy z Pogonią Szczecin Michał Kucharczyk wybrał niestandardowe miejsce do kontynuowania dalszej kariery. 32-letni przeniósł się do Uzbekistanu. Podpisał półtorarczony kontrakt z Paxtakorem Taszkent. We wtorek zadebiutował w tym zespole.

Kucharczyk wystąpił w podstawowym składzie w meczu przeciwko Dynamu Samarkanda. Rozegrał tylko jedną połowę, po której Paxtakor przegrywał z drugoligowcem 0:3. W przerwie zastąpił go Dostonbek Hamdamow, a jego zespół i tak poniósł porażkę 2:3 w 1/8 finału Pucharu Uzbekistanu. W Paxtakorze wystąpił również inny z Polaków Przemysław Banaszek.

Pomimo gry w tak odległym miejscu, kibice Legii Warszawa nadal pamiętają o Kucharczyku, który ze stołecznym klubem świętował zdobycie pięciu mistrzostw Polski i sześciu krajowych pucharów. Odwiedzili 32-latka tydzień temu po meczu Wojskowych z Ordabasami Szymkent.