Michalski udanie wchodzi sezon, strzela gola dla Greuther Fuerth

30 lipca 2023, 17:53 • 1 min czytania 5 komentarzy

Damian Michalski ostatecznie uporał się z kontuzją i na inaugurację sezonu 2. Bundesligi zdobył bramkę dla Greuther Fuerth, które pokonało Paderborn 5:0.

Michalski stracił finisz poprzednich rozgrywek (ostatnie cztery mecze) z powodu złamania śródstopia, a ten uraz miał wpływ na udział Polaka w letnich przygotowaniach. W większości sparingów obrońca nie występował – zagrał 50 minut z Zurychem, a potem wszedł w przerwie starcia z Liverpoolem, ale wytrwał tylko 20 minut.

Trela: Bohaterowie drugiego planu. Trudne perspektywy Polaków w 2. Bundeslidze

W związku z tym dzisiaj rywalizację z Paderborn zaczął w rezerwie i wszedł na boisko w 76. minucie, a następnie błyskawicznie ustalił wynik potyczki na 5:0.

W związku z tak okazałą wygraną drużyna Polaka po pierwszej kolejce jest liderem drugiej ligi niemieckiej za sprawą bilansu bramek.