West Ham United dołącza do wyścigu o piłkarza Ajaksu

14 czerwca 2023, 13:57 • 1 min czytania 1 komentarz

West Ham United dołącza do wyścigu o piłkarza Ajaksu. Niewykluczone, że właśnie w tym klubie wyląduje Edson Alvarez.

Meksykanin jest zawodnikiem Ajaksu od 2019 roku. Wówczas klub z Holandii zapłacił za defensywnego pomocnika 15 milionów euro. Do tej pory Edson Alvarez uzbierał 147 meczów dla amsterdamskiej drużyny, zdobył trzynaście bramek i zaliczył sześć asyst. Wiele wskazuje jednak na to, że już latem zmieni barwy i trafi do klubu, który gra w jednej z pięciu topowych lig.

Do tej pory w kontekście tego zawodnika mówiło się głównie o potencjalnych przenosinach do Borussii Dortmund. Florian Plettenberg, dziennikarz SkySport, uważa, że to właśnie w niemieckim klubie chciałby kontynuować karierę Alvarez. Sęk w tym, że według informacji Plettenberga władze Borussii Dortmund wciąż nie złożyły oficjalnej oferty. Co więcej, do wyścigu o pozyskanie tego zawodnika dołącza West Ham United.

Klub z Londynu zakończył ostatni sezon Premier League na dopiero czternastym miejscu, ale błysnął w europejskich pucharach. Zespół Davida Moyesa w finale Ligi Konferencji pokonał Fiorentinę i jako pierwszy angielski klub wygrał te rozgrywki.