Ancelotti potwierdził transfer Frana Garcii do Realu Madryt

24 maja 2023, 23:55 • 2 min czytania 1 komentarz

Od przyszłego sezonu Fran Garcia będzie piłkarzem Realu Madryt. Taką informację podał Carlo Ancelotti na konferencji prasowej po wygranym 2:1 meczu z Rayo Vallecano w LaLiga.

Fran Garcia jest lewym obrońcą, który swoje pierwsze kroki związane z piłką nożną stawiał w… Realu Madryt. Przebrnął przez wszystkie drużyny młodzieżowe „Królewskich” i zdołał nawet zadebiutować w pierwszym zespole. Zagrał 44 minuty z UD Melilla w Pucharze Króla w 2018 roku (6:1) i zaliczył asystę przy golu Isco.

Latem 2020 roku został wypożyczony do Rayo Vallecano. Po roku klub postanowił go wykupić z Realu Madryt, płacąc za niego 2 miliony euro. 23-latek od dwóch sezonów regularnie występuje w LaLiga. W hiszpańskiej ekstraklasie zagrał już w 70 meczach, w których strzelił 3 gole i zaliczył 3 asysty.

W środowy wieczór Fran Garcia rozegrał pełne 90 minut przeciwko Realowi Madryt na Santiago Bernabeu. Jak jego występ ocenił Carlo Ancelotti? – Fran Garcia to lewy obrońca, który ma dużo energii, jest bardzo szybki z piłką i świetnie atakuje. Myślę, że to dla nas dobry profil piłkarza. W następnym sezonie będzie grał z nami – zapewnił włoski szkoleniowiec.

Zdaniem hiszpańskich mediów Real Madryt zapłaci za tego piłkarza 5 milionów euro.