SV Darmstadt awansowało do Bundesligi

redakcja

Autor:redakcja

19 maja 2023, 21:17 • 1 min czytania

Reklama
SV Darmstadt awansowało do Bundesligi

SV Darmstadt po sześciu latach nieobecności wraca do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Klub z Hesji pokonał 1:0 Magdeburg, zapewniając sobie awans do Bundesligi.

Reklama

To było 20. zwycięstwo podopiecznych Torstena Lieberknechta w tegorocznej kampanii. W 2. Bundeslidze znajdziemy kilka drużyn, które strzeliły więcej goli od lidera rozgrywek, aczkolwiek żaden zespół nie ma tak szczelnej defensywy.

Przyszły sezon będzie dopiero piątym w Bundeslidze dla „Lilien” w całej historii klubu. SV Darmstadt występowało na najwyższym szczeblu rozgrywkach w latach: 1978-1979, 1981-1982 i 2015-2017.

CZYTAJ WIĘCEJ O NIEMIECKIEJ PIŁCE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Bundesliga

Reklama
Bundesliga

Zaskakująca historia z Vuskoviciem. Mógł przejść do BVB za grosze

Kacper Korpak
1
Zaskakująca historia z Vuskoviciem. Mógł przejść do BVB za grosze
Bundesliga

Bayern blisko pozyskania nowego obrońcy. Już błyszczy na mundialu

Kacper Korpak
4
Bayern blisko pozyskania nowego obrońcy. Już błyszczy na mundialu