Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do poślizgów, przesunięć i zmian jeśli chodzi o termin oddania stadionu w Radomiu. Wygląda jednak na to, że kolejnych problemów na budowie już nie będzie. W połowie maja słyszymy, że aktualny termin – 31 maja 2023 roku — ma zostać dotrzymany.

Stadion Radomiaka ma powstać na czas. Problemem wciąż jest jednak sektor gości

Aktualnie na obiekcie trwają ostatnie prace. Montowane są krzesełka, wykańczane są pomieszczenia klubowe czy loże. Najważniejsze rzeczy są już zrobione, więc wykonawca — firma „Betonox” jest spokojna o dalszy przebieg inwestycji. Stadion ma zostać ukończony na czas, natomiast w połowie czerwca mają zakończyć się prace związane z murawą.

Pierwszy mecz Radomiaka Radom na nowym obiekcie ma odbyć się na początku sierpnia. Kiedy ostatnio odwiedziliśmy stadion przy ul. Struga 63, rozrysowaliśmy kilka opcji otwarcia:

  • dwa pierwsze mecze na wyjeździe,
  • inauguracja obiektu w 3. kolejce (5-6 sierpnia),
  • trzy mecze wyjazdowe i inauguracja w 4. kolejce.

W tej kwestii nic się nie zmienia.

Transfery Radomiaka. Będzie nowy Semedo, klub chce Jana Grzesika

Stadion Radomiaka Radom. Co z sektorem gości?

Byłoby jednak zbyt pięknie, gdyby budowie nie towarzyszyły absolutnie żadne problemy. Największą zagwozdką pozostaje to, w którym miejscu znajdzie się sektor gości. To bardzo istotny temat, bo jeśli nie zostanie on umieszczony pomiędzy dwiema trybunami, za jedną z bramek, znacząco zmniejszona zostanie pojemność stadionu. Przyjezdni musieliby wówczas zasiadać z boku jednej z dwóch „prostych” (sektor z „młynem” gospodarzy znajdzie się po drugiej stronie trybuny – na grafice poniżej: górna trybuna, prawa strona). Do tego trzeba dołożyć sektor buforowy i kilkaset krzesełek wypada z użycia.

Największy stanowi wciąż fakt, że nie poznaliśmy ostatecznej pojemności stadionu, na co wpływ mają dwie rzeczy:

  • umiejscowienie sektora gości.
  • służby, które chcą „zabrać” ze stadionu ok. 500 miejsc.

W ostatnich miesiącach robiono sporo, żeby wycisnąć maksa z dwóch dostępnych trybun. Teraz robiono wiele, żeby obiekt pomieścił nawet 10 000 kibiców już w obecnej wersji. Wiele, to znaczy na przykład rozbudowę trybun o narożniki czy pomysł na to, żeby sektor gości tymczasowo umieścić za jedną z bramek, gdzie w przyszłości powstanie trzecia trybuna. To rozwiązanie wciąż jest możliwe, sektor gości liczyłby wówczas ok. 500 krzesełek, a Radomiak mógłby skorzystać z trybun, które dostawiono na obiekcie przy ul. Narutowicza 9, żeby dostosować go do wymogów Ekstraklasy” – pisaliśmy ostatnio.

Problem w tym, że według opinii służb sektor gości ze stadionu przy ul. Narutowicza 9 nie może zostać ot tak przestawiony na nowy obiekt. Żeby „klatka” stanęła za bramką trzeba utwardzić teren i zamontować tam nową konstrukcję. To rodzi problem, bo koszt prac może przekroczyć milion złotych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czyli inwestor, twierdzi, że nie ma pieniędzy na taki projekt. Klub, który ostatnimi czasy zainwestował już i w obecny stadion (podgrzewana murawa) i w powstające centrum treningowe, też wolałby uniknąć wydania tak dużych pieniędzy.

„Betonox” obecnie realizuje projekt, który zakłada, że sektor gości znajdzie się na jednej z dwóch głównych trybun. W razie czego obiekt można swobodnie dostosować do wersji z „klatką” za bramką. Pozostaje tylko pytanie: kto za to zapłaci?

WIĘCEJ O RADOMIAKU RADOM:

SZYMON JANCZYK

fot. własne

Najnowsze

Suche Info

Dariusz Formella ratuje punkt swojej drużynie [WIDEO]

redakcja
Inne sporty

Mateusz Gamrot zwyciężył w walce wieczoru po kontuzji Fizieva

Szymon Szczepanik
Suche Info

Murawski o Velde: – W łeb też dostanie

redakcja
Weszło

Na kłopoty Velde i Marchwiński

Jan Mazurek
Suche Info

Gustafsson: – Ulvestad i Kurzawa zagrali na światowym poziomie

redakcja
Suche Info

Trener Cracovii po laniu od Pogoni: – Im ciszej nad tą trumną, tym lepiej

redakcja

Ekstraklasa

Weszło

Ekstraklasa niegościnna dla Kamila Glika

Jan Mazurek
32
Piłka nożna

Śląsk wygrywa, a Exposito mógł zaklepać koronę króla strzelców. Ale nie chciał

Paweł Paczul
Live

LIVE: Lech przegrywał ze Stalą, ale po dwóch szybkich golach zgarnął trzy punkty

redakcja
26
Ekstraklasa

Niepołomice żyją Ekstraklasą

Szymon Janczyk
Weszło

ŁKS kontra Jagiellonia, czyli mecz, w którym obie ekipy wybrały autoagresję

Damian Smyk
Weszło

Korona musi wygrywać, a nie wygrywa

Jan Mazurek
14