Runjaić: – Nie jestem zadowolony z wyniku końcowego

Autor:Arek Dobruchowski

16 kwietnia 2023, 21:36 • 2 min czytania 20 komentarzy

Legia Warszawa przed własną publicznością zremisowała 2:2 z Lechem Poznań w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Na konferencji prasowej Kosta Runjaić podkreślał, że był to bardzo trudny mecz i nie jest zadowolony z wyniku.

Legia Warszawa już w 13. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Tomasa Pekharta. Gospodarze wyglądali w pierwszej połowie na drużynę lepszą. Na przerwę mogli schodzić z takim przeczuciem, że są lepsi i wygrają ten mecz. Jednak po zmianie stron Lech był zupełnie innym zespołem i dość szybko strzelił dwie bramki, a konkretniej Afonso Sousa. „Wojskowi” byli zmuszeni do gonienia wyniku i doprowadzili do wyrównania dopiero w 87. minucie. Do siatki trafił Paweł Wszołek.

Chcieliśmy wygrać w meczu derbowym. W pierwszej połowie graliśmy naprawdę dobrze, mieliśmy fajne momenty, pierwsze pół godziny graliśmy wysokim pressingiem. Strzeliliśmy gola, mieliśmy szansę na drugiego – Muci mógł dogrywać do Wszołka, ale postanowił strzelać. Trudno. Gdybyśmy trafili do siatki, pewne byśmy wygrali, ale taki jest futbol. Niestety po przerwie straciliśmy gola z kategorii – łatwe bramki. Musimy porozmawiać o sytuacjach ze straconymi golami, nie mogą się przydarzać. Nie jestem zadowolony z wyniku końcowego – zaczął Runjaić.

– Plan na drugą połowę? Stracić gole i zobaczyć co się wydarzy (śmiech). Bramki stracone zmieniły sytuację na boisku, Lech dostał zastrzyk energii. Ale cały czas się rozwijamy, nie przegraliśmy u siebie w tym sezonie, jesteśmy na dobrej drodze.  Czego, poza bramkami, zabrakło do zwycięstwa? Muszę obejrzeć mecz razem ze swoim sztabem, zanalizować go. Przebiegliśmy więcej o pięć kilometrów niż Lech, mieliśmy więcej sprintów, większe posiadanie. Wielu naszych zawodników zagrało w sporej liczbie spotkań – jak Mladenović, Wszołek, Josue, Slisz. Będziemy się przyglądać, czy nie poddać ich rotacji przed meczem z Wartą Poznań. Zobaczymy czy nie przećwiczymy też innych wariantów taktycznych – zaznaczył Runjaić.

Raków Częstochowa dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 2:0 z Widzewem i remisie Legii Warszawa z Lechem Poznań ma już osiem punktów przewagi nad drugim zespołem. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć kolejek.

foto. FotoPyk

cytaty za: legia.net

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.