Lewandowski: – Gdybym został w Bayernie, straciłbym radość

redakcja

Autor:redakcja

05 kwietnia 2023, 09:01 • 2 min czytania

Reklama
Lewandowski: – Gdybym został w Bayernie, straciłbym radość

W rozmowie ze „Sport Bildem” Robert Lewandowski przekazał powody swojego rozstania z Bayernem Monachium i skomentował zwolnienie Juliana Nagelsmanna.

Reklama

Zwolnienie Juliana Nagelsmanna z Bayernu Monachium było zaskakującym ruchem klubu, który miał zagwarantować mu potrójną koronę. Już w drugim meczu okazało się, że Die Roten pod wodzą Thomasa Tuchela odpadli z Pucharu Niemiec. Szybko zatem powrócił temat rozstania z 35-letnim szkoleniowcem. Jednym z powodów, które przywoływały media, były liczne konflikty z czołowymi piłkarzami m.in. Robertem Lewandowskim. O to zapytany został kapitan reprezentacji Polski.

Nie odszedłem przez Nagelsmanna. Po prostu czułem, że mógłbym stracić radość z futbolu, jeśli zostałbym dłużej w Monachium. Oczywiście, dalej trenowałem, ale czułem, że to bardziej mój obowiązek niż przyjemność. Nie chciałem tego uczucia. To nie było dobre ani dla klubu, ani dla mnie. Zawsze myślałem, że będę grał w innej lidze. Byłem w Niemczech przez bardzo długi czas i chciałem się jeszcze czegoś nauczyć, choćby nowego języka – zdradził na łamach „Sport Bilda” Lewandowski.

Polski napastnik jednocześnie podkreślił, że jego relacje z Nagelsmannem i dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidziciem pozostawały wzorcowe i nie były powodem zmiany. Przeprosił również kibiców, których uraził, odchodząc z Monachium.

WIĘCEJ O NIEMIECKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank