Niedźwiedź: Mamy lekki niedosyt po remisie

25 lutego 2023, 07:39 • 1 min czytania 4 komentarze

Mecz był wyrównany, ale żałuję tych dwóch ostatnich akcji – stwierdził trener Widzewa Łódź Janusz Niedźwiedź po remisie z Legią w Warszawie 2:2.

Wygrała dzisiaj piłka, bo to było dobre spotkanie pod względem aspektów piłkarskich. Miało różne fazy. Legia nas zdominowała w pierwszej połowie, a w drugiej to my naciskaliśmy. Mamy lekki niedosyt, ponieważ przyjechaliśmy po trzy punkty – wyjaśnił szkoleniowiec.

Beniaminek dobrze rozpoczął zawody, ale po golu strzelonym dla gospodarzy przez Pawła Wszołka stracił rezon.

Ta bramka miała wpływ na zachowanie zawodników. Przestaliśmy być odważni. Bardzo ważne w naszym przypadku, by żadne ogniwo się nie wyłamało, a piłkarze chowali się. Długo nie mogliśmy wrócić do siebie, trwało to jakieś 20 minut. Dopiero potem zaczęliśmy wychodzić z pressingu – komentował Niedźwiedź.

Widzew w 2023 roku nie poniósł porażki w Ekstraklasie i dzięki remisowi zepchnął Lecha Poznań z trzeciej pozycji (Kolejorz gra jutro ze Śląskiem we Wrocławiu).