Jakub Rzeźniczak z czerwoną kartką po brutalnym faulu [WIDEO]

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

11 lutego 2023, 20:12 • 1 min czytania 21 komentarzy

Jakub Rzeźniczak w meczu przeciwko Lechowi Poznań otrzymał czerwoną kartkę. Obrońca Wisły Płock dopuścił się koszmarnego faulu.

Sytuacja miała miejsce w 71. minucie. Jakub Rzeźniczak w starciu z Alanem Czerwińskim nie mając możliwości odbioru piłki postanowił w brutalny sposób zameldować się na nodze rywala. Rzeźniczak z premedytacją „przejechał się” korkami po łydce i ścięgnie Achillesa obrońcy Kolejorza. Za swój bandycki faul piłkarz Wisły otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Za tego typu atak na nogę rywala Rzeźniczak najpewniej odpocznie od ligowej piłki na co najmniej 3 kolejki. Z racji tego, że podobnego typu fauli były piłkarz Legii Warszawa dopuszczał się wielokrotnie istnieje spore prawdopodobieństwo, że kara dla Rzeźniczaka będzie zdecydowanie ostrzejsza.

Wisła Płock przegrała u siebie z Lechem Poznań 0-1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 20. minucie Radosław Murawski.