Wandale zniszczyli murale Włodzimierza Smolarka i Widzewa

redakcja

Autor:redakcja

10 lutego 2023, 13:11 • 1 min czytania

Wandale zniszczyli murale Włodzimierza Smolarka i Widzewa

W Łodzi zdewastowano murale upamiętniające Włodzimierza Smolarka i sukcesy Widzewa Łódź. Do zajścia doszło w nocy z czwartku na piątek, o czym poinformował Marcin Guzewicz.

Co trzeba mieć w głowie, aby niszczyć coś takiego – napisał na Twitterze Marcin Guzewicz. Twórca podcastu Radio Widzew jako pierwszy poinformował o akcie wandalizmu, jakiego dopuścili się nieznani sprawcy. Wysmarowali czarną farbą murale upamiętniające Włodzimierza Smolarka i sukcesy Widzewa Łódź. Oba znajdują się na ścianach bloków znajdujących się nieopodal stadionu RTS.

Oba murale odsłonięto w 2021 roku. Ten upamiętniający Smolarka zaprezentowano dziewięć lat po jego śmierci. Na drugim widnieją Zbigniew Boniek, Krzysztof Surlita, Marek Pięta i Andrzej Możejko, którzy w sezonie 1980/81 zdobyli z Widzewem mistrzostwo Polski.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Marcin Guzewicz

Najnowsze

Ekstraklasa

Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]

Duda  &  Janczyk
0
Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]
Betclic 1. Liga

Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Jan Broda
1
Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Suche Info

Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank