Frankowski strzelił gola z rzutu karnego w Ligue 1 [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

14 stycznia 2023, 18:32 • 2 min czytania 4 komentarze

Przemysław Frankowski strzelił dzisiaj swojego drugiego gola w tym sezonie Ligue 1, zamieniając rzut karny na gola.

Świetnie rozpoczyna się nowy rok dla Przemysława Frankowskiego. Polak zbiera dobre recenzje za swoje występy w Ligue 1, a jego drużyna jest rewelacją rozgrywek. Dziś strzelił swojego drugiego gola w tym roku. Pierwszego zdobył 1 stycznia w hitowym starciu z PSG (3:1).

W ramach 19. kolejki Ligue 1 Lens podejmuje przed własną publicznością osiemnastą drużynę francuskiej ekstraklasy AJ Auxerre. Mimo sporej przewagi gospodarzy, do przerwy było 0:0. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. I Lens swoim ofensywny stylem gry w końcu dopiął swoje. W 59. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do „jedenastki” podszedł Frankowski i zamienił ją na gola. Miał sporo szczęścia, gdyż Costil wyczuł intencje Polaka i rzucił się w ten róg, gdzie leciała piłka.

Od 65. minuty Auxerre gra o jednego mniej. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył 19-letni obrońca Souleymane Toure.

Lens jest wiceliderem Ligue 1 i przed tą kolejką miał sześć punktów straty do pierwszego PSG.

Więcej o Przemysławie Frankowskim:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.