Luis Suarez zostanie zawodnikiem brazylijskiego Gremio

redakcja

Autor:redakcja

25 grudnia 2022, 09:56 • 2 min czytania

Reklama
Luis Suarez zostanie zawodnikiem brazylijskiego Gremio

Luis Suarez i Urugwaj odpadli z mistrzostw świata już po fazie grupowej. Niespełna 36-letni piłkarz mocno to przeżył, bo porażkę 0:2 z Ghaną po prostu opłakiwał. Doświadczony napastnik żeby odpowiednio przygotować się do mundialu wrócił nawet do swojej ojczyzny i w tym sezonie grał w Club Nacional, a więc w klubie, w którym zaczynał swoją wielką seniorską karierę. Teraz jednak były gracz Liverpoolu i Barcelony zagra w nowym zespole.

Reklama

O Suareza zabiegło w ostatnich tygodniach sporo klubów. Zainteresowanie nim wykazywały meksykański Cruz Azul czy Al-Khaleej z Arabii Saudyjskiej. Saudyjski klub chciał płacić Urugwajczykowi 6 mln euro za 18 miesięcy występów. Mimo to Suarez odrzucił propozycję i dogadał się z władzami Gremio. Napastnik ma podpisać dwuletni kontrakt z zespołem, który wraca do brazylijskiej Serie A (najwyższa klasa rozgrywek).

Suarez w tym sezonie zagrał w 16 meczach Nacional, strzelając 8 goli i notując 3 asysty.

Reklama

 

WIĘCEJ O SUAREZIE:

Fot. Newspix

 

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank