Gol Oskara Zawady dla Wellington Phoenix [WIDEO]

23 grudnia 2022, 15:16 • 1 min czytania 9 komentarzy

Oskar Zawada zdobył gola dla Wellington Phoenix w meczu wyjazdowym z Perth Glory. Polak grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Przyjęło się, że na mecze australijskiego Perth Glory z nowozelandzkim Wellington Phoenix mówi się „Distance Derby”. Dziś te drużyny toczyły bój od godziny 12:30 czasu polskiego i była możliwość obejrzenia polskiego napastnika w akcji.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze z Perth. Zdobywcą pierwszego gola w meczu był David Williams, który wpakował piłkę do siatki w dwudziestej drugiej minucie. Goście szybko odpowiedzieli za sprawą Polaka. Oskar Zawada wykończył składną akcję zespołu Ufuka Talaya i cieszył się z trzeciego trafienia w tym sezonie. Więcej bramek w tym meczu już nie padło, więc doszło do podziału punktów.

W tym momencie Wellington Phoenix zajmuje piątą pozycję w lidze australijskiej, natomiast Perth Glory zamyka stawkę.