Widzew Łódź rusza po pierwszy zimowy transfer. Z naszych ustaleń wynika, że nowym zawodnikiem ekstraklasowej drużyny ma zostać reprezentant Łotwy. To 25-letni boczny obrońca (wahadłowy) Andrejs Ciganiks.

Widzew Łódź sięga po reprezentanta kraju

Ciganiks ma na koncie 38 występów w narodowych barwach i jest regularnie powoływany do reprezentacji Łotwy. Od września 2020 nie opuścił żadnego spotkania swojej kadry. 25-latek jest obecnie piłkarzem DAC Dunajskiej Stredy, czołowej drużyny słowackiej ekstraklasy. Problem w tym, że Adrian Gula niespecjalnie w niego wierzy: Łotysz zagrał w zaledwie siedmiu spotkaniach ligowych, wcześniej trzykrotnie występując w eliminacjach europejskich pucharów.

Transfery. Andrejs Ciganiks piłkarzem Widzewa Łódź

Lewy obrońca ma ciekawe CV, bo z akademii Skonto Ryga wyjechał do Niemiec, gdzie szkolił się w Bayerze Leverkusen i Schalke 04 Gelsenkirchen. Z ekipą „Aptekarzy” trzykrotnie grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów, z kolei w regionalnych rozgrywkach młodzieżowych potrafił strzelić 14 goli w jednym sezonie. W niemieckiej piłce się jednak nie przebił, zamiast tego występował w holenderskiej Eredivisie oraz w ukraińskiej ekstraklasie.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

La Liga
05.02.2023

Barcelona zlała Sevillę! Ma już osiem punktów przewagi nad Realem Madryt

Gdyby ktoś przed sezonem powiedział nam, że FC Barcelona na tym etapie rozgrywek będzie miała już osiem punktów przewagi nad Realem Madryt, to może od razu byśmy takiego delikwenta nie wysłali na badania do Choroszczy, ale z pewnością uznali, że jest wyjątkowym optymistą. I po czasie musielibyśmy przyznać, że jego przewidywania są piekielnie trafne. Dziś Duma Katalonii wykorzystała potknięcie Realu Madryt, wciągnęła nosem bezbarwną Sevillę i dopisała sobie kolejny komplet punktów. Nie zabrakło występu […]
05.02.2023
Serie A
05.02.2023

Nudnawe derby Mediolanu. Przeciętny Inter pokonał zdołowany Milan

Derby Mediolanu były jednym z największych wydarzeń piłkarskiego weekendu w Europie, ale jeśli ktoś akurat zasiedział się u cioci na imieninach i je odpuścił, to wiele nie stracił. Obejrzeliśmy mecz bez większej historii, w którym dość przeciętnie grająca drużyna pokonała drużynę słabą, przez większość czasu przepraszającą za to, że żyje.Nieraz wmawia się kryzys w jakiejś ekipie patrząc na jej suche wyniki, ale gra czasami wygląda nieźle, jest walka, są sytuacje, są ciekawe momenty. Milan natomiast […]
05.02.2023
Suche Info
05.02.2023

Marciniak: Jeżeli utrzymamy formę, to te finałowe mecze przyjdą

Szymon Marciniak poprowadził finał mistrzostw świata, ale nie zamierza się na tym zatrzymywać. Najlepszy polski sędzia zdradził na antenie Canal +, jaki jest jego kolejny cel.– Nie wiem, jak to zabrzmi, ale ja już nic nie muszę. Ja już teraz tylko mogę tak naprawdę. Dostaliśmy dar od szefostwa, ale też od Boga, i to już będzie nasze na zawsze – w ten sposób Marciniak odpowiedział na pytanie o swoje plany na przyszłość.Arbiter ostatniego finału mistrzostw świata przyznał […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Hej Pogoń, czy będziesz wreszcie dojrzałą drużyną?

Gdyby popatrzeć na składy obu zespołów, Pogoń powinna bez większych problemów rozprawić się ze Śląskiem Wrocław. Jeśliby dodać do tego nastroje wokół obu klubów i ich wiosenną inaugurację, powinno to być zwycięstwo wręcz lekkie, łatwe i przyjemne. A gdyby wziąć jeszcze pod uwagę pierwszą połowę tego spotkania, „Portowcy” powinni swojego rywala zmiażdżyć. Rozwalcować. Udzielić lekcji futbolu tak brutalnej, że niektórzy zrezygnowaliby po niej z zawodu piłkarza i zajęliby się szydełkowaniem. Tak, […]
05.02.2023
Suche Info
05.02.2023

Piszczek o pracy w reprezentacji: Czekam. Spotkałem się z trenerem

Wciąż nie wiadomo, kto znajdzie się w sztabie nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa. Jednym z głównych kandydatów jest Łukasz Piszczek, który ujawnił właśnie, że spotkał się już w tej sprawie z Portugalczykiem.Jednym z warunków zatrudnienia nowego selekcjonera przez Cezarego Kuleszę było umieszczenie polskich trenerów w nowym sztabie reprezentacji Polski. Od samego początku w tym kontekście wymieniało się byłego trenera Lechii Gdańsk Tomasza Kaczmarka i byłego reprezentanta Polski Łukasza […]
05.02.2023
Weszło
05.02.2023

Haaland w kieszeniach defensorów Tottenhamu, a Kane dał wygraną Kogutom!

To jest niesamowite, jak Pep Guardiola dostaje po głowie na nowym stadionie Tottenhamu. Na nowym obiekcie Kogutów Obywatele nie wygrali jeszcze meczu, co musi być dla Katalończyka trudne do przetrawienia. Ba, nie zdobyli bramki i dziś znów zadziałała klątwa Tottenham Hotspur Stadium. Gospodarze znów napsuli krwi najlepszej angielskiej drużynie poprzedniego sezonu, sprawili małą niespodziankę i zgarnęli pełną pulę.Mecz Tottenhamu z Manchesterem City zapowiadano jako pojedynek dwóch […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Hej Pogoń, czy będziesz wreszcie dojrzałą drużyną?

Gdyby popatrzeć na składy obu zespołów, Pogoń powinna bez większych problemów rozprawić się ze Śląskiem Wrocław. Jeśliby dodać do tego nastroje wokół obu klubów i ich wiosenną inaugurację, powinno to być zwycięstwo wręcz lekkie, łatwe i przyjemne. A gdyby wziąć jeszcze pod uwagę pierwszą połowę tego spotkania, „Portowcy” powinni swojego rywala zmiażdżyć. Rozwalcować. Udzielić lekcji futbolu tak brutalnej, że niektórzy zrezygnowaliby po niej z zawodu piłkarza i zajęliby się szydełkowaniem. Tak, […]
05.02.2023
Piłka nożna
05.02.2023

Radosne pudłowanie Lecha tym razem bez konsekwencji

Trzeci mecz Lecha Poznań na wiosnę i trzeci raz oglądaliśmy igranie z ogniem w jego wykonaniu. „Kolejorz” znów przeważał, stwarzał sytuacje i z łatwością je marnował. Tym razem jednak uniknął kary, nie poparzył się i wreszcie wywalczył pełną pulę. Miedź Legnica nie była w stanie skarcić poznaniaków po raz drugi na przestrzeni paru dni.Stojący w bramce gości Mateusz Abramowicz miał dziś jakiś pakt o nieagresji z poprzeczkami, które ratowały go trzykrotnie. Obijali […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Hamulić z wozu, Stali ciężej

Said Hamulić. Stal Mielec miała kiedyś takiego piłkarza, parę goli strzelił, kilku rywali zamęczył. Sprzedaż Bośniaka pozwoliła drużynie z Podkarpacia złapać oddech finansowy, za to odbiła się na tym, co widzimy na boisku.Nie ma kto strzelić bramki, mając pół sytuacji. Nie ma komu trzymać stoperów przeciwnej drużyny pod prądem. Mike Cestor popełnił dwa drobne błędy, ale ciężko powiedzieć, że on i Raphael Rossi nie mieli wszystkiego pod kontrolą. Nawet gdy Stal Mielec po przerwie zaczęła […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Kolejny dzień walki ze śniegiem, czyli niedziela w Ekstraklasie

Przed nami kolejne starcie ligowców z zimą. Po dwóch dniach zmagań nasze kluby są wyposażone w doświadczenia innych gospodarzy meczów, maty antyśniegowe i najnowsze prognozy pogody. Wydaje się, że wszystkie trzy spotkania powinny się dziś odbyć. No chyba, że znów gdzieś pojawi się zamieć śnieżna. Zapowiadając dzisiejsze mecze nie będziemy się jednak koncentrować na sprawach pogodowych. Problemów stricte piłkarskich jest bowiem w naszych klubach aż nadto.Radomiak vs Stal […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Trela: Transfery są przereklamowane. Dlaczego spokojna zima to szansa dla Ekstraklasy

Trzynaście z osiemnastu klubów Ekstraklasy nie pozyskało dotąd więcej niż dwóch nowych zawodników. W świecie, w którym dla coraz większej liczby osób transfery są ciekawsze niż mecze, może to być dowód zaściankowości polskiej ligi. Ale przymusowa wstrzemięźliwość może też być okazją, by wreszcie przestać mieszać w kotle i przyjrzeć się temu, co się ma.Podczas jednej z jesiennych rozmów kuluarowych, Ivan Djurdjević podzielił się pierwszymi wrażeniami z pobytu w Śląsku Wrocław. […]
05.02.2023
Ekstraklasa
05.02.2023

Rocha: Na treningach Mbappe niszczył każdego. Był bardzo pewny siebie

Leonardo Rocha ma w gablocie trofeum króla strzelców drugiej ligi belgijskiej, a ofensywę młodzieżowej ekipy AS Monaco tworzył wspólnie z Kylianem Mbappe. Francuski klub zgarnął go, gdy przez kilka miesięcy tułał się po Europie, przechodząc testy w różnych klubach. Mierzy dwa metry, ma dwa paszporty, zna pięć języków i cieszy się, że tata — kreatywny pomocnik — zachęcił go do gry w ataku, zamiast na bramce. Nowy napastnik Radomiaka Radom liczy, że w Polsce rozpocznie […]
05.02.2023