Lukas Podolski wyrzucił GKS Katowice z Pucharu Polski

20 października 2022, 23:44 • 2 min czytania 7 komentarzy

Górnik Zabrze wygrał dzisiaj z GKS-em Katowice 2:1, dzięki czemu zameldował się w 1/8 finału Pucharu Polski. Awans zabrzanom zapewnił Lukas Podolski, który strzelił obydwie bramki.

Po pierwszych 45 minutach kibice „Żaboli” mogli czuć spory niepokój. Ich ulubieńcy prezentowali się bardzo słabo, a do tego przegrywali po trafieniu Arkadiusza Jędrycha z rzutu karnego.

Jednak po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Lukas Podolski. Napastnik wyrównał rezultat spotkania w 57. minucie meczu. „Poldi” po rozegraniu rzutu rożnego znalazł się na skraju szesnastki rywala, po czym przymierzył w samo okienko. Bramkarz „GieKSy” nie miał większych szans.

Podobnie zresztą, jak przy kolejnej bramce byłego reprezentanta Niemiec. Z tym że za drugim razem Podolski już nie musiał wchodzić w pole karne. Dostał kozłującą piłkę na wysokości 25. metra od bramki przeciwnika, przyjął ją na klatkę i uderzył z woleja.

Była to już końcówka spotkania, więc piłkarze Górnika mogli się coraz głośniej cieszyć z awansu. W końcu do ostatniego gwizdka pozostało jedynie kilka minut. Na dodatek podopieczni Bartoscha Gaula od dłuższego czasu grali w przewadze jednego zawodnika, bo chwilę po pierwszej bramce Podolskiego czerwoną kartkę otrzymał Patryk Szwedzik. I choć gracze GKS-u próbowali jeszcze coś zdziałać, to ostatecznie Górnik przeszedł do następnej rundy krajowego pucharu.

GKS Katowice – Górnik Zabrze 1:2