Sensacja w Pucharze Polski! Cracovia za burtą [WIDEO]

19 października 2022, 19:31 • 2 min czytania 20 komentarzy

Sensacyjnego rozstrzygnięcia doczekało się starcie Resovii Rzeszów z Cracovią w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Gospodarze po szalonym widowisku zatriumfowali 4:3. Co tu dużo mówić – duża wpadka „Pasów”.

Oczywiście nie mówimy o nie wiadomo jak wielkiej kompromitacji ekstraklasowicza, ostatecznie Resovia występuje na co dzień w 1. lidze i ostatnio ładnie się odbudowuje po kiepskim starcie sezonu. Od kiedy drużynę przejął Mirosław Hajdo, rzeszowianie wygrali cztery z sześciu spotkań i nie ponieśli ani jednej porażki. Szczególnie imponować mogły triumfy nad Puszczą Niepołomice oraz Stalą Rzeszów w derbach miasta.

No ale dzisiejszy sukces przebija wspomniane wyczyny.

Starcie Resovii z Cracovią przyjęło przebieg iście bokserski – mieliśmy do czynienia z wymianą ciosów. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Kwietnia, później trafieniem odpowiedziały „Pasy”. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili bramkę na 2:1, by w samej końcówce pierwszej połowy stracić dwa kolejne gole i przegrywać 2:3. Ale druga odsłona meczu należała już do Resovii. W 53. minucie do bramki strzeżonej przez Lukasa Hrosso trafił Mateusz Bondarenko. O końcowym wyniku w 84. minucie gry przesądził zaś Maciej Górski.

Porażka z Lechią, remis z Miedzią, teraz wciry od pierwszoligowca… Ma nad czym rozmyślać Jacek Zieliński.