Djurdjević: – Kibice może jeszcze spali i nie musieli oglądać tego meczu

Autor:Arek Dobruchowski

15 października 2022, 18:41 • 2 min czytania 8 komentarzy

W sobotnie popołudnie Radomiak Radom pokonał przed własną publicznością Śląsk Wrocław (2:0) w ramach 13. kolejki Ekstraklasy. Na konferencji prasowej Ivan Djurdjević, szkoleniowiec Śląska ma nadzieję, że kibice WKS-u nie oglądali tego meczu: –Mecz był o 12:30, może kibice jeszcze spali i nie musieli tego spotkania oglądać.

Przyjechaliśmy do Radomia, znając ich sytuację. Zagrali mocno defensywnie, szukali swoich sytuacji z kontrataku. Musieliśmy się przyzwyczaić do murawy, która nie pozwalała do gry piłką. Boisko bardziej pasowało naszym przeciwnikom, którzy szukali gry z kontrataku. Pierwsza połowa była wyrównana, chwilami mieliśmy zrywy, Radomiak szukał swojej okazji z kontrataku. Druga połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu – podkreślał szkoleniowiec Śląska.

Naszą grę jeszcze pogorszyła czerwona kartka Bejgera. Najlepiej wyglądaliśmy w osłabieniu, kiedy chcieliśmy się utrzymać przy piłce, poszukać swojej okazji z kontrataku, potem druga czerwona kartka i bramka doprowadziły do frustracji, a z tego powodu Verdasca opuścił boisko z kolejną czerwoną i zakończyliśmy mecz w ośmiu, co mi się do tej pory jeszcze nie przydarzyło. Mecz był o 12:30, może kibice jeszcze spali i nie musieli tego spotkania oglądać – dodał.

O problemach żołądkowych swoich zawodników. – Gretarsson zgłosił już w pierwszej połowie, że się źle czuje, że ma problemy żołądkowe, później ten sam problem zgłosił Yeboah, Wszystko zaczęło nam się powoli sypać. Musieliśmy przemeblować obronę. Bejger na lewą stronę, która nie jest jego mocną stroną. Później czerwona kartka i mogliśmy mówić o chaosie nie o grze.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

cytaty za: slask.net

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.