Wszystkie wyniki czwartkowych meczów Ligi Konferencji

Autor:Arek Dobruchowski

06 października 2022, 23:49 • 2 min czytania 1 komentarz

FC Balkani przeszli do historii swojego kraju. Są pierwszym klubem z Kosowa, który wygrał mecz w fazie grupowej europejskich pucharów. Pokonali na wyjeździe turecki Sivasspor, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry! W „polskiej” grupie Villarreal rozbił Austrię Wiedeń.  Jak wyglądał czwartkowy dzień z Ligą Konferencji?

Villarreal nie pozostawił żadnych złudzeń i bezlitośnie skarcił Austrię Wiedeń za fatalne błędy w obronie. Hiszpanie wygrali pewnie 5:0, a klasycznym hattrickiem w drugiej połowie popisał się Jose Luis Morales, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Austriacy nie będą mile wspominać tej daty, ale za to obywatele Kosowa zapamiętają 6 października 2022 roku na bardzo długo. Pierwsza wygrana w historii tego kraju w fazie grupowej europejskich pucharów. Poniżej gol na 4:3 w 94. minucie spotkania z Sivasporem. Karol Angielski (Sivaspor) pojawił się na placu gry cztery minuty przed tym trafieniem.

Komplet wyników:

Anderlecht – West Ham 0:1 (Scamacca 79′)

Dnipro – FC Vaduz 2:2 (Dowbyk 5′, Pichalonok 78′ – Feehr 26′, Gasser 47′)

Lech Poznań – Hapoel Beer Sheva 0:0

Molde – Shamrock Rovers 3:0 (Brynhildsen 10′, 49′, Hussain 58′)

Pjunik Erywań – Żalgiris Wilno 2:0 (Juninho 43′, Otubanjo 61′)

Silkeborg – FCSB 5:0 (Klynge 3′, Kusk 7′, Helenius 35′, Thordarson 58′, Adamsen 71′)

Sivaspor – FC Balkani 3:4 (Ulvestad 1′, Yesilyurt 75′, Yatabare 90+1′ – Thaqi 20′, Potoku 31′, Korenica 66′, Krasniqi 90+4′)

FC Slovacko – OGC Nice 0:1 (Pepe 54′)

FC Koln – Partizan Belgrad 0:1 (Marković 9′)

AZ Alkmaar – Apollon Limassol 3:2 (Odgaard 16′, de Wit 62′, Karlsson 85′ – Joosten 19′, Cabral 71′)

FC Basel – Slovan Bratysława 0:2 (Pauschek 35′, Cavrić 45+1′)

KAA Gent – Djurgarden 0:1 (Danielson 37′)

Hearts – Fiorentina 0:3 (Mandragora 4′, Kouame 42′, Jović 79′)

RFS Ryga – Basaksehir 0:0

Slavia Praga – CFR Cluj 0:1 (Janga 45′)

Villarreal – Austria Wiedeń 5:0 (Baena 18′, Danjuma 43′, Morales 76′, 80′, 88′)

WIĘCEJ O EUROPEJSKICH PUCHARACH:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.