Papszun: „Nie wiem, po co są te wszystkie szkolenia i VAR-y”

redakcja

Autor:redakcja

02 października 2022, 23:18 • 1 min czytania

Reklama
Papszun: „Nie wiem, po co są te wszystkie szkolenia i VAR-y”

Trener Rakowa Częstochowa na konferencji prasowej po meczu z Widzewem Łódź zabrał głos w sprawie jednej z kontrowersyjnych decyzji sędziego.

Reklama

Chodziło o potencjalny faul na Ivim Lopezie w 47. minucie spotkania. Wówczas Martin Kreuzriegler nadepnął na stopę Iviego Lopeza w polu karnym. Szkoleniowiec „Medalików” był mocno poirytowany brakiem rzutu karnego w tamtej sytuacji.

– To był ewidentny faul w polu karnym. Tyle nas uczą o różnych zachowaniach i takich właśnie stemplach. Nie wiem, po co są te wszystkie szkolenia i VAR-y, skoro gdy taka sytuacja ma już miejsce, to i tak nie jest respektowana. Inaczej szkolą nas, a inaczej gwiżdże sędzia. To jest taki kogel-mogel, że już nie wiadomo, o co chodzi. Szczególnie że przy takich akcjach dostępny jest VAR, który powinien wtedy interweniować. Mam nadzieję, że kiedyś to sędziowskie szczęście odda nam, to co nasze – stwierdził Papszun.

– Ale podkreślam, to tylko dodatkowy aspekt. Zagraliśmy niezły mecz, ale byliśmy mocno nieskuteczni. Musimy być o wiele lepsi pod tym względem, jeżeli chcemy regularnie punktować. Dziś stworzyliśmy sobie wystarczająco dużo sytuacji, aby móc strzelić jedną lub więcej bramek – dodał szkoleniowiec.

CZYTAJ WIĘCEJ O RAKOWIE CZĘSTOCHOWA:

Reklama

Fot. 400mm.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank