– Uważam, że kilka rzeczy było dobrych. Dostaliśmy bramkę na 0:2 w naszym najlepszym momencie. Później ten mecz już tak się potoczył – powiedział Piotr Zieliński na antenie TVP Sport po przegranym 0:2 meczu z Holandią. 

Zieliński: Jest kilka pozytywów. Nie wszystko było źle w tym meczu

Reprezentanci Polski po kwadransie przegrywali z Holendrami 0:1 po golu Gakpo. Przed przerwą nie tworzyli sytuacji, mieli problem z przedostaniem się pod bramkę rywala. Piotr Zieliński twierdzi jednak, że w obu połowach biało-czerwoni mieli swoje szanse.

Uważam, że kilka rzeczy było dobrych. Dostaliśmy bramkę na 0:2 w naszym najlepszym momencie. Później ten mecz już tak się potoczył. Mieliśmy kilka dobrych kontrataków, kilka dobrych ataków pozycyjnych, więc kilka pozytywów jest. Wiemy z kim graliśmy, to jedna z topowych reprezentacji. Ale też nie wiadomo jak wiele sytuacji sobie nie stworzyli – komentował pomocnik przed kamerą TVP Sport.

Zieliński zwrócił uwagę zwłaszcza na początek drugiej połowy, gdy świetną okazję zmarnował Milik. – W tym fragmencie po przerwie dobrze to wyglądało. Ale w pierwszej połowie też mieliśmy strzały czy czasem brakowało tylko tego ostatniego podania. Nie wszystko było złe. Mamy na tyle dobrą kadrę, by z takimi kadrami grać jak równy z równymi – uważa.

Uważam, że możemy się z nimi mierzyć. To jedna z najlepszych kadr na świecie, ale pokazaliśmy, że potrafimy grać. W kilku akcjach trzeba było się lepiej pokazać, bo zostawiali nam sporo miejsca w kilku momentach. Ale tak, mają świetnych zawodników, każdy technicznie dobrzy wyszkolony, wiedzą kiedy przyspieszyć i kiedy zwolnić. Na pewno coś dobrego wyciągniemy z tego meczu – zakończył gracz Napoli.

WIĘCEJ O LIDZE NARODÓW:

Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Weszło
25.09.2022

Cztery rzeczy, które wiemy po Walii. Mamy stopera i napastnika numer dwa

Wygrana w Cardiff z Walią (1:0) pozwoliła reprezentacji Polski utrzymać się Dywizji A Ligi Narodów. Ponadto selekcjoner Czesław Michniewicz znalazł odpowiedzi na kilka pytań. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jakub Kiwior stał się podstawowym środkowym lewym stoperem, a Karol Świderski prowadzi w castingu na partnera Roberta Lewandowskiego w ataku naszej kadry. Oczywiście wiemy i pamiętamy, że to wciąż tylko wygrana z Walią, która nam generalnie leży, ale mimo wszystko przynajmniej kilka plusów […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Weszło
25.09.2022

W środku pola znów to samo. Krychowiak – nie, obok niego – kto?

Jest takie mądre powiedzenie po meczach reprezentacji, że „dziś największymi wygranymi są ci, którzy nie grali”. I co mecz mamy wrażenie, że największym zwycięzcą w walce o miejsce w środku pola jest akurat ten pomocnik, który tym razem nie zagrał. Po meczu z Holandią domagano się Żurkowskiego zamiast Linettego. Dziś z Walią zagrał Żurkowski i zawiódł. To teraz czas jeszcze na Klicha i Góralskiego, byśmy ponownie powiedzieli – nie wiemy kto ma zagrać obok Krychowiaka, a najlepiej, jakby […]
25.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Polska zostaje w dywizji A. Kto jeszcze? Niedzielne wyniki Ligi Narodów [WIDEO]

Znamy już komplet niedzielnych wyników Ligi Narodów. Najważniejsze rozstrzygnięcie to oczywiście utrzymanie reprezentacji Polski w dywizji A. Warto jednak spojrzeć na to, co działo się na innych boiskach. Holandia i Chorwacja to dwie drużyny, które awansowały do Final Four Ligi Narodów. Nasi grupowi rywale pokonali Belgię 1:0, choć jeszcze w ostatniej minucie do wyrównania mógł doprowadzić Dodi Lukebakio, który zrobił to: pic.twitter.com/YeM81ls4ns — Big Chance Missed (@ChanceMissed) […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Reprezentacja Polski w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji EURO!

Wygrana z reprezentacją Walii i korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań sprawiły, że kadra Polski będzie rozstawiona w pierwszym koszyku eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Co to oznacza w praktyce? Wiadomo: nie trafimy na jedną z topowych reprezentacji na Starym Kontynencie. Nie jest jednak tak, że zupełnie straciliśmy szansę na wylosowanie mocnego przeciwnika. Koszyki przed losowaniem EURO 2024 prezentują się na ten moment tak. Polska w 1. koszyku przed losowaniem eliminacji EURO 2024 1. koszyk eliminacji […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski do Świderskiego i Polska prowadzi z Walią! [WIDEO]

Duet Robert Lewandowski – Karol Świderski? Top. To po akcji tego duetu, choć zaczętej doskonałym podaniem Jakuba Kiwiora, reprezentacja Polski objęła prowadzenie w meczu z Walią. Świderski od początku spotkania był aktywny, wywalczył kilka rzutów wolnych, ale najważniejsze wydarzyło się w drugiej połowie meczu. Jakub Kiwior odważnie podłączyć się do akcji ofensywnej i z bocznego sektora boiska dograł piłkę do Roberta Lewandowskiego. Ten ściągnął na siebie obrońców […]
25.09.2022
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TOP RYŻY TOP
TOP RYŻY TOP
3 dni temu

Zielu nie ośmieszaj się !!! Miej trochę honoru i powiedz że wasza gra to jedno wielkie gówno!!!! Nie pamiętam takiej żenady serio!!! Narodowy gwizdał a tu mówisz o pozytywach??? Jakich???

Ancymon
Ancymon
3 dni temu
Reply to  TOP RYŻY TOP

Piotruś,Ty jesteś tylko jedynym pozytywnym akcentem tego meczu.Szczesny jak zwykle,obrona Katastrofa,środek pola Widmo,Arek jak to Arek w kadrze,Robert totalna frustracja i bezradność.Bez ambicji bez pomysłu,panika,brak wiary.Gdzie ta Husaria? Gdzie ta kawaleria?Nic.

TOP RYŻY TOP
TOP RYŻY TOP
2 dni temu
Reply to  Ancymon

Robert jest w dodatku coraz bardziej wkurwiający…jego wielka gwiazda i EGO …rozkładanie łap i nimi machanie…gdybym był na boisku to bym mu powiedział wez wypierdalaj i oddaj strzał na bramkę….ale nie kurwa, tam każdy jest obsrany bo przecież Pan Robert to wielka światowa gwiazda i wszystko wie najlepiej

antymistrz
antymistrz(@antymistrz)
3 dni temu

W dupę sobie te pozytywy wsadź.

BG-
BG-
3 dni temu

Piotruś miej jaja i powiedz czesiowi ze albo grasz na pozycji nr 8 albo on wypierdala przed mundialem

Maciek
Maciek
3 dni temu

Sądząc po wywiadzie telewizyjnym to chłopak coś wciąga…

Gmoch
Gmoch
3 dni temu

Też tak zawsze nabieracie się?
Człowiek niby wie, że będzie siara, a głupio wierzy….

Lola
Lola
3 dni temu

Ciekawe co dobrego wyciągną, ale ja myślę że Zielu wzorem swojego poprzednika Diego coś dobrego wciąga.

Janusz
Janusz
3 dni temu

Dobrze, że nie oglądałem; Walii też nie obejrzę. Michniewicz robi z kadrą dokładnie to, czego się należało po nim spodziewać. Zmęczę jakoś te trzy mecze na mistrzostwach i mam nadzieję, że nastąpi po nich zmiana selekcjonera.

Sorvali
Sorvali
3 dni temu
Reply to  Janusz

Optymista..myślisz, że z Probierzem będzie lepiej ?

Janusz
Janusz
2 dni temu
Reply to  Sorvali

Wtedy po prostu nie będę oglądał reprezentacji parę lat dłużej. Nic wielkiego.