PKN ORLEN przedłuża umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w siatkówkę przez kolejne cztery lata będą mogły liczyć na wsparcie Koncernu. Tym samym najcenniejsza polska marka – ORLEN – dalej będzie towarzyszyć zawodnikom i kibicom podczas najważniejszych wydarzeń siatkarskich w kraju i za granicą. PKN ORLEN wspierał reprezentację mężczyzn w siatkówce m.in. podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata.

PKN ORLEN na dłużej z polskimi siatkarzami!

Jesteśmy największym sponsorem polskiego sportu i to się nie zmieni. Wręcz przeciwnie. Skala naszego zaangażowania systematycznie rośnie. Wspieramy już ok. 90 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów sportowych, 10 związków i 2 komitety. Do sponsoringu podchodzimy w sposób przemyślany i długofalowy. Angażujemy się w projekty, które wzmacniają globalną rozpoznawalność marki ORLEN. Aktywnie wspieramy także rozwój dyscyplin, które cieszą się popularnością wśród kibiców. Według badania przeprowadzonego przez pracownię ARC Rynek i Opinia, siatkarskie zmagania aktywnie śledzi aż 64% Polaków, co przekłada się bezpośrednio na korzyści nie tylko wizerunkowe, ale też biznesowe. Nie zapominamy przy tym o najmłodszych, przyszłych mistrzach, których również będziemy wspierać w ramach kontynuowanej współpracy – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Orlen baner

Zakończony w niedzielę turniej po raz kolejny potwierdził, że Polacy kochają siatkówkę. Podczas każdego meczu biało-czerwonych hale w Katowicach i Gliwicach były wypełnione do ostatniego miejsca, a doping polskich kibiców ponownie był tematem dyskusji mediów na całym świecie i poniósł polskich zawodników do zdobycia srebrnego medalu mistrzostw świata. Nasi siatkarze na drodze do sukcesu rozegrali znakomite mecze z reprezentacjami Stanów Zjednoczonych czy Brazylią. Mimo że w finale ulegli Włochom, to srebro i tak pozostaje wielkim osiągnięciem.

Uważam, że wicemistrzostwo świata do dla naszej drużyny sukces. Wiemy oczywiście, że jesteśmy faworytami każdego turnieju, ale dla mnie osobiście to udany okres. Podobnie dla chłopaków z ZAKSY, którzy wygrali też rozgrywki ligowe oraz Ligę Mistrzów. Taki scenariusz bralibyśmy w ciemno. Myślałem, że 2021 rok był najlepszym w mojej karierze, ale teraz uważam, że 2022 zajął jego miejsce – mówił tuż po finale Łukasz Kaczmarek, atakujący polskiej reprezentacji.

O kolejne sukcesy polscy siatkarze mają rywalizować – jak to robią od lat – z logiem PKN ORLEN na koszulkach.

Koncern pozostanie sponsorem reprezentacji kobiet i mężczyzn wszystkich kategorii wiekowych w piłce siatkowej, plażowej i halowej do końca 2026 roku. Już na przełomie września i października bieżącego roku reprezentacja kobiet rywalizować będzie w mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce i Holandii. Najlepsze zawodniczki wystąpią między innymi w halach w Gdańsku, Gliwicach i Łodzi, w których rozegranych zostanie 40 spotkań.

Współpraca ze Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nie ogranicza się jednak jedynie do ekspozycji logotypu na koszulkach drużyny narodowej podczas meczów towarzyskich czy imprez międzynarodowych. PKN ORLEN w ostatnich latach aktywnie angażuje się w sponsoring reprezentacji młodzieżowych, siatkówki plażowej oraz programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który objął swoim zakresem siedem tysięcy uczniów w 186 szkołach na terenie całego kraju.

Czytaj też:

Najnowsze

Suche Info

Emery: – Krychowiak nie był w stanie „dosięgnąć” do poziomu PSG

redakcja
Suche Info

Xavi: – Remis sprawia, że załączają się alarmy

redakcja
Suche Info

Brzęczek o Lewandowskim: – Nagle wszyscy krzyczą, że nie ma predyspozycji do bycia kapitanem

redakcja
11
Suche Info

Trener Pogoni: – Wstydzimy się tego wyniku. To niedopuszczalne

redakcja
9
Suche Info

Runjaić: – To nie powinna być czerwona kartka

redakcja
33
Weszło

Sokół Kleczew jak u Boccaccia – zdolny do poświęceń [REPORTAŻ]

Arek Dobruchowski
7

Siatkówka

Inne sporty

Wielka impreza znowu wróci do Polski. A w 2036 roku…. zorganizujemy igrzyska?

redakcja
44
Siatkówka

Klucz do sukcesu Polek? „W końcu mamy jakość na lewym skrzydle”

Szymon Szczepanik
Siatkówka

„To były inne emocje”, czyli jak Polki wywalczyły w Łodzi marzenia

Kacper Marciniak
Inne sporty

One nie boją się nikogo! Polki wyrwały Włoszkom bilety do Paryża!

Kacper Marciniak
25
Inne sporty

Tak jest! Polki pokonały wielkie faworytki i są o krok od Paryża

Kacper Marciniak
3
Inne sporty

Ależ to się skomplikowało… Niespodziewana porażka polskich siatkarek

redakcja
20