Real Madryt kolejny rok na finansowym plusie

redakcja

Autor:redakcja

12 września 2022, 22:32 • 1 min czytania

Reklama
Real Madryt kolejny rok na finansowym plusie

Real Madryt opublikował sprawozdanie finansowe za sezon 2021/22. Jasno wynika z niego, że zanotował 13 mln euro zysku. Pomimo pandemii koronawirusa i remontu Santiago Bernabeu budżet Królewskich nie ucierpiał znacząco.

Reklama

Szerszy obraz sytuacji finansowej Los Blancos przedstawił na Twitterze Rafał Lebiedziński. I tak w sezonie 2021/22 Real Madryt zanotował o 10% większy przychód niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wyniósł on dokładnie 722 mln euro, z czego wartość netto osiągnęła 546 mln euro. Oficjalny długo Królewskich to natomiast 263 mln euro. Nie jest w niego jednak wliczony koszt budowy Santiago Bernabeu.

Mimo pandemii koronawirusa Królewscy zanotowali trzeci sezon z rzędu z minimalnym zyskiem. Tak wyglądały one w poprzednich latach:

  • Sezon 2019/20: 0,31 mln euro zysku
  • Sezon 2020/21: 0,87 mln euro zysku
  • Sezon 2021/22: 13 mln euro zysku

To do zgoła inne dane finansowe niż te, które prezentuje największy rywal Królewskich – FC Barcelona.

WIĘCEJ O HISZPAŃSKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank