Oficjalnie: Adam Mandziara odchodzi z Lechii

redakcja

Autor:redakcja

12 września 2022, 17:19 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Adam Mandziara odchodzi z Lechii

Podczas posiedzenia rady nadzorczej Adam Mandziara złożył wniosek o rezygnację z funkcji przewodniczącego klubu. Oznacza to, że 28 września oficjalnie odejdzie z Lechii Gdańsk.

Reklama

Mandziara w Lechii pełnił funkcje prezesa, członka bądź przewodniczącego rady nadzorczej klubu nieprzerwanie od 2014 roku. W tym czasie biało-zieloni zdobyli Puchar i Superpuchar Polski. Na razie nie jest znany następca Mandziary. Oficjalnie funkcję przestanie pełnić 28 września. Właśnie wtedy odbędzie się nadzwyczajne zebranie akcjonariuszy, którzy wybiorą następcę 54-latka.

Podczas posiedzenia przedyskutowano również inne ważne kwestia dla losów klubu, o czym możemy przeczytać na jego stronie. – W poniedziałek większościowy udziałowiec złożył propozycję dokapitalizowania spółki, przez zamianę kwoty około 40 milionów zł pożyczek na akcje. Ma to na celu całkowite oddłużenie spółki. Decyzję w tej sprawie podejmie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w trakcie wrześniowego, nadzwyczajnego posiedzenia. Przy przyjęciu wniosku przez akcjonariuszy – Lechia Gdańsk SA, po raz pierwszy w historii, całkowicie pozbyłaby się zadłużenia wobec właściciela.

WIĘCEJ O LECHII GDAŃSK:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank