Świetna forma Kownackiego. Dziś dołożył pięknego gola i asystę [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

10 września 2022, 23:08 • 1 min czytania 27 komentarzy

Dawid Kownacki zalicza bardzo dobre wejście w sezon 2. Bundesligi. W ośmiu meczach ligowych Fortuny Dusseldorf Kownacki strzelił już pięć goli i zaliczył trzy asysty.

Dzisiaj na rozkładówkę Polaka trafiła Hansa Rostock. Najpierw wychowanek Lecha Poznań popisał się bardzo zgrabnym lobem nad bramkarzem:

Jeszcze przed upłynięcie trzydziestej minuty spotkania Kownacki do gola dołożył asystę. 25-latek dograł prostopadle do Marcela Sobottki, a ten podwyższył prowadzenie Fortuny.

Po przerwie Hansa zmniejszyła straty za sprawą gola Frode, ale Iyoha ustalił wynik starcia na 3:1. Fortuna po ośmiu meczach zajmuje czwarte miejsce w tabeli 2. Bundesligi z dorobkiem 15 punktów. W trzech ostatnich meczach Kownacki strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty.