Znamy kolejnych uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów

23 sierpnia 2022, 23:52 • 2 min czytania 43 komentarzy

We wtorek rozegrane zostały pierwsze spotkania rewanżowe czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Awans do fazy grupowej wywalczyli – Benfica Lizbona, Maccabi Hajfa i Viktoria Pilzno.

Benfica miała zdecydowanie najłatwiejsze zadanie, ponieważ już pierwsze spotkanie z Dynamem Kijów udało jej się wygrać 2:0 po bramkach Gilberto i Goncalo Ramosa. W rewanżu na Estadio da Luz drużynie Rogera Schmidta poszło jeszcze lepiej i tym razem triumfowali aż 3:0. Wszystkie gole padły w pierwszej części meczu, a ich autorami byli – Nicolas Otamendi, Rafa Silva i David Neres.

Mistrzowie Izraela wywalczyli awans w dość dramatycznych okolicznościach. W pierwszym spotkaniu z Crveną zvezdą triumfowali 3:2, więc do Belgradu przyjechali z zapasem. Tym razem nieco lepsi byli jednak podopieczni Dejana Stankovicia i wyglądało na to, że o awansie będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Gospodarze prowadzili 2:1, ale w 90. minucie spotkania do własnej bramki trafił napastnik Milan Pavkov, pozbawiając w ten sposób swoją drużynę awansu do fazy grupowej.

Niezwykła historia wydarzyła się także w Pilźnie, gdzie miejscowa Viktoria podejmowała niedawny koszmar Lecha Poznań, czyli Karabach Agdam. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Azerbejdżanie padł bezbramkowy remis, więc obie drużyny podchodziły do rewanżu z otwartą kartą. Goście wyszli na prowadzenie w 38. minucie dzięki bramce Filipa Ozobicia. Gospodarze zdołali jednak wyrównać niedługo po przerwie, a kwadrans później wyszli na prowadzenie, którego już nie wypuścili. Zwycięską bramkę zdobył dobrze nam znany Jan Kliment, który kilka tygodni temu spadł z Ekstraklasy z Wisłą Kraków.