Tomasz Pieńko przedłużył kontrakt z Zagłębiem

Arek Dobruchowski

11 sierpnia 2022, 21:04 • 1 min czytania

Reklama
Tomasz Pieńko przedłużył kontrakt z Zagłębiem

18-letni pomocnik Tomasz Pieńko przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin, który będzie obowiązywał go do końca czerwca 2024 roku.

Reklama

– Tomek Pieńko jest lubinianinem i wychowankiem Zagłębia. Przeszedł u nas wszystkie szczeble szkolenia, podwójnie cieszy więc przedłużenie kontraktu. Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele, rozwinie się piłkarsko i przyniesie nam, Kibicom, wiele radości – powiedział prezes Zagłębia Lubin, Michał Kielan.

Pieńko jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Ostatnio był powoływany do kadry U-21. W Ekstraklasie rozegrał do tej pory 18 spotkań i zdobył jednego gola.

Reklama

Czytaj więcej o Ekstraklasie:

Fot. Newspix

Arek Dobruchowski

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
9
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie