Brzęczek: – Stawiamy na młodych zawodników. O tym się nie mówi

redakcja

Autor:redakcja

10 sierpnia 2022, 12:52 • 2 min czytania

Reklama
Brzęczek: – Stawiamy na młodych zawodników. O tym się nie mówi

Wisła Kraków bardzo dobrze weszła w nowy sezon i po czterech kolejkach jest liderem pierwszej ligi. We wtorek Biała Gwiazda pokonała na własnym stadionie GKS Katowice 2:1, ale trener Jerzy Brzęczek po meczu skupił się na czymś innym. Postanowił wbić szpilkę dziennikarzom. 

Reklama

Patrząc na wyjściową jedenastkę, mieliśmy dziewięciu Polaków, to pierwsza kwestia. A druga kwestia – mamy trzech młodzieżowców. Dziwi mnie, że to nie jest doceniane. O tym się nie mówi, nie pisze. W takim przypadku, gdy walczy się o najwyższą stawkę, czyli awans, nikt tego nie podkreśla. A to zasługuje na to, by powiedzieć, że stawiamy na młodych zawodników. Z jednej strony, a z drugiej strony oni dają nam jakość – powiedział Brzęczek na pomeczowej konferencji prasowej.

W minionym sezonie Wisła była często krytykowana za liczbę obcokrajowców w swojej kadrze, których było znacznie więcej niż Polaków. Gorsze pod tym względem były tylko dwa zespoły Ekstraklasy – Cracovia i Lech Poznań. Teraz faktycznie sytuacja w drużynie Jerzego Brzęczka jest zupełnie inna. Udział Polaków w grze jego drużyny znacznie się zwiększył, ale i tak jest jednym z najniższych spośród wszystkich zespołów pierwszej ligi.

Czytaj więcej o pierwszej lidze:

Fot. 400mm.pl

Reklama

 

 

 

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank