Kaczmarek: Z VAR-em byłoby bardziej sprawiedliwie

redakcja

Autor:redakcja

29 lipca 2022, 08:55 • 2 min czytania

Reklama
Kaczmarek: Z VAR-em byłoby bardziej sprawiedliwie

Lechia Gdańsk odpadła z eliminacji Ligi Konferencji w II rundzie po porażce w rewanżu z Rapidem Wiedeń 1:2, a rywalom pomogły błędy arbitrów. – My gramy decydujące, historyczne spotkania i z VAR-em byłoby to bardziej sprawiedliwe – stwierdził trener biało-zielonych Tomasz Kaczmarek.

Reklama

Powinniśmy zagrać inaczej, ale wszyscy wiemy, że karnego nie było, a jedynie wolny. To był kluczowy moment, a praca sędziów bez VAR-u jest trudniejsza. W drugiej połowie potrzebowaliśmy bramki, mieliśmy dwie dobre sytuacje. Wróciliśmy, jednak nie byliśmy w stanie doprowadzić do dogrywki. Odpadnięcie bardzo boli. Choć dwumecz był wymagający, nie wykorzystaliśmy prawdziwej szansy – komentował szkoleniowiec ekipy z Trójmiasta.

Na pewno gol na 0:2 bardzo utrudnił to spotkanie. Jest olbrzymia różnica między 0:1 a 0:2. Po tej bramce zeszło z nas trochę powietrze. Co do decyzji arbitra, zawsze szanuję ich pracę. Niestety błędy ze strony trenerów, zawodników i sędziów są częścią futbolu. Bezdyskusyjnie to boli, ale teraz tego nie zmienimy. Jedyne co dyskusyjne, dlaczego UEFA decyduje się na rozgrywanie takich meczów bez VAR-u, który jest obecny w niższych ligach, w małych krajach – powiedział Kaczmarek.

CZYTAJ WIĘCEJ O LECHII GDAŃSK:

foto. 400mm.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank